| ºPishcotº a întrebat:

Deci cei care va pricepeti la acest subiect va rog sa ma ajutatihappy! Am facut un video in Sony Vegas, si nu-l pot vedea cu alt program ( de ex: B.S.Player). Am incercat sa intru la propietatile video-ului, dar degeaba ca tot nu merge! Cum as putea sa fac sa mearga in toate programele?happy

Mersii si

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dupa ce faci filmul cu Sony Vegas salveaza-l ca format divx, avi, mpeg 1, mpeg 2, xvid, 3ivx, ogm, matroska, asf, wmv, DV, m1v, m2v, mov, mp4, mpv, QT, rm, SWF, vob...una din ele!
Sau incearca sa-l deschizi cu VLC (suporta mai multe formate)
Daca nu ai VLC descarca-l de aici http://www.videolan.org/vlc/
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

@ºPishcotº daca nu merge nici cu VLC trebuie sa bagi filmul inapoi in Sony Vegas sa prelucrezi ceva la el (orice de ex pui o virgula undeva) si apoi il salvezi ca divx, avi, mpeg 1, mpeg 2, xvid, 3ivx, ogm, matroska, asf, wmv, DV, m1v, m2v, mov, mp4, mpv, QT, rm, SWF, vob...una din ele! Ce gaseti tu acolo in formatele de la Sony de preferinta divx sau avi.

| ºPishcotº explică:

Nelul, tot nu merge cu programul alasad. Nustiu ce sa mai fac.Imi trebuie pentru la scoala.sad

| Vickyy a răspuns:

Esti sigura ca l-ai salvat.avi?

| Iepurila a răspuns:

Video converter si ii schimbi formatul cum vrei tu. Mult mai simplu... Si. Il si comprimi. Pentru ca din vegas iese necomprimat.winking Si eu folosesc vegas.big grin

| mada_9909 a răspuns:

Scz, dara s vrea sa te intreb ceva.am vazut intr-un comenatriu de-al tau ca ai cumparat haine de pe forever21.com.Imi poti zice si mei cum? adica mi-ai facut cont, dar Romania nu este printre tarile pentru care poti face comand.Tu cum ai facut?