| DeyuDeea a întrebat:

Deci m-am gandit sa folosesc ulei de ricin pentru par. dar nu stiu cum se foloseste (sticluta mea e cam transparenta fara indicatii multe).

Deci se pune la radacina parului si pe tot firul de par sau numa pe fir?laughing

Seara se aplica si dimineata se spala? Cam ce cantitate?

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Se aplica de la radacina spre varfuri se poate tine de seara pana dimineata sau se poate spala parul dupa 2-3 ore.Atentie uleiul de ricin se indeparteaza f greu, necesita cam 2-3 spalari pentru a ramane parul f curat.aceasta masca se foloseste de 2 ori pe saptamana! daca te tii de ea chiar da rezultate.

| nellyneliana a răspuns:

Buna! Pui ulei pe degete si masezi tot scalpul. Apreciezi tu cantitatea.Preferabil ar fi sa il lasi sa actioneze peste noapte.