| XxRoxRoxyxX a întrebat:

deci nu ma mai inteleg deloc cu mama, deloc...ea si-a facut niste prieteni acum cativa ani cand ne-am intors din Italia, doar ca acesti prieteni sunt tigani, si eu m-am inteles bine cu ei pana in decembrie anul trecut. Intr-o seara am mers intr-un pub sa caut o prietena si acolo era si mama cu ei(sunt o femeie si copiii ei sunt unul de varsta mea si celalalt de 19 ani)... in fine, eu i-am spus mamei sa vina acasa cu mine ca nu imi convine sa umble prin baruri cu ei, nu bea dar aia o trag in jos si o fac de bani adica sa le plateasca consumatia si ea ca proasta asculta de ei si nu vreau sa se intample asta pentru ca tata e inca in Italia si lucreaza pantru noi. In acea seara unul dintre baietii aleia s-a luat de mine practic era sa iau bataie, asta sa mai intamplat intr-o seara cand aia au venit la mine la geam si m-au amanintat. Problema este ca vreau sa ma razbun pe ei pentru ce mi-au facut, degeaba am fost la politie si am depus plangere penala ca le-a dat doar amenda de 2 milioane jumate la fiecare, vreau sa ii infund sa pateasca ceva rau veau razbunare altfel nu se potolesc, sa am liniste trebuie sa ma mut din orasul asta pentru ca mau amenintat ca ma omoara si mereu stau cu frica sa ies afara din casa chiar si ziua. Ce pot face sa ma razbun pe ei? Va rog, ajutati-ma, sunt disperata si speriata pentru ca tiganii ca ei nu cunosc limite si cine stie poate pun o gasca de ciori sa ma prinda pe undeva si cine stie ce se poate intampla. Oare e bine sa o pun pe mama sa aleaga intre mine si ei?

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Discuta cu ea intre 4 ochi, spune-i ce ai spus si aici, insista!

| Francesca1997 a răspuns:

Tatal tau stie? spune-i ca vrei sa vii la Italia ca te ameninta ciorile cu moartea.Las-o un timp singura sa decida ea ce este mai important in viata ei(ciorile ori familia)pana la urma are doar o fiica