| MouseX a întrebat:

Buna deciii vreauu sa dezactivez chestia aia cu ș ț. Adica sa nu mai imi apara. Cum facc?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. Dai din meniu la Control panel, apoi dai la Clock, Language and Region (eu asa am pe windows7), dai la Region and Language apoi, si Change keybards sau Install/Uninstall languages. Sper sa mearga!

2 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!

In bara de activitati dreapta jos ai RO\EN clic pe EN.Sau control panel\optiuni regionale...\tastatura si limbi\modificare tastaturi\engleza\se aplica.
Sper sa ajutehappy

| corina6859 a răspuns:

Pe bara de start ar trebui sa ai o tastatura dai pe ea vezi ce e selectat eu am Romana (programatori) si scriu fara diacritice, tu s-ar putea sa ai Romana (traditionala ) sau R.( standard ). Daca nu ai bara sau nu functioneaza o sa iti apara "RO" langa tastatura. dai pe el si o sa iti apara RO Romana Romania si EN engleza Statele Unite incearca sa dai la EN eu il am pe RO dar merge sa schimb de la tastatura de pe bara. Acum sincer eu am windows 7 dar daca ai alt ceva nu prea stiu daca merge eu iti urez bafta si sper ca te-am ajutat./funda!