| AnonymousQ666 a întrebat:

Buna dimineata! happy As vrea sa trimit o scrisoare la Iasi si as vrea sa stiu daca trebuie neaparat sa scriu datele mele personale pe plic. As vrea ca destinatarul sa nu afle decat in scrisoare de la cine este mesajul. Funda happy

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca poti face asta! Serviciul postal trebuie sa stie unde trebuie sa ajunga scrisoarea, nu-i intereseaza de unde vine!
Normal trebuie sa se scrie adresa celui ce trimite ca nu cumva sa se piarda scrisoarea, ex: daca ai pus adresa gresita atunci scrisoarea va veni inapoi la tine daca iti pui si adresa ta dar daca nu o pui atunci va ajunge la cosul de gunoi happy. De aceia este necesar sa pui si adresa ta, daca nu o pui asigura-te de 2 ori ca ai pus adresa bine! happy succes!

1 răspuns:
| Octavia1 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa scrii de la cine esti normal ar trebui doar destinatarul, si datele lui (str, bloc, scara, apartament etc. ) nu neaparat si datele tale! Sper ca am fost de ajutor! :*