| Fluture a întrebat:

Buna din nou. Chiar daca sunt in clasa aVII a, inca de pe acum ma gandesc la ce profil voi da la liceu. Si as vrea sa va dati cu parerea putin. Mie imi place sa scriu compuneri, povestiri, dramaturgie...Imi place in acelasi timp istoria, si eu zic ca ma descurc. tot'odata imi place dreptatea, notiunea de dreptate si tot ce are legatura cu ea. Ma fac sa devin curioasa lectiile despre partide politice, presedinte, drept penal, dreptul in general. Imi place si spaniola, si chiar daca nu am facut niciodata, nu stiu cum dar ma pricep sa vorbesc si chiar sa scriu[ de la telenovele laughing]. Romana imi place. thinking Chiar si matematica. Franceza. Insa. engleza... o urasc. x_x. Deci voi ce mi-ati recomanda? Ce profil m-ar reprezenta cel m bine la liceu?

4 răspunsuri:
| bau0217 a răspuns:

Poti incerca sa dai la teatru la Colegiul National de Arte "Dinu Lipatti".

| glamour_5213 a răspuns:

(situatia mea seamana mult cu atat, poate chiar identice ) Iti zic la ce ma gandesc eu, si poate gasesti ceva care sa-ti placa. Poti incerca Filologie intensiv franceza, filologie (la filologie s e face romana si istorie in mare parte, dar si engleza, de asta ar fi bine sa dai la intensiv franceza ), sau stinte social (de aici vreau eu sa pornesc drumul spre facultatea de drept )stiu ca suna foarte departe, poate nu bine gandit. dar imi place

| glamour_5213 a răspuns:

(situatia mea seamana mult cu atat, poate chiar identice ) Iti zic la ce ma gandesc eu, si poate gasesti ceva care sa-ti placa. Poti incerca Filologie intensiv franceza, filologie (la filologie s e face romana si istorie in mare parte, dar si engleza, de asta ar fi bine sa dai la intensiv franceza ), sau stinte sociale (de aici vreau eu sa pornesc drumul spre facultatea de drept )stiu ca suna foarte departe, poate nu bine gandit. dar imi place

| valaki a răspuns:

Buna!
Poti incerca stiinte-sociale, este un profil uman...ai tot ce iti placehappy in afara de spaniola happy