| sunflower a întrebat:

Buna!
Diriginta mea organizeaza o excursie de 320 de lei peste doua saptamani.Am fost si anul trecut cu ea si nu ne-am distrat prea mult. Ea ne-a lasat in mijlocul Sibiului cu o alta profesoara si s-a dus la cumparaturi. Acest lucrut s-a repetat si cu alte ocazii, plus ca a strans bani de mancare si ce a ramas ne-a spus ca da la fondul scolii(fara a ne intreba daca vrem).
Si pe deasupra mai are si nesimtirea de a ne spune :"Va mananc daca mergeti cu alta clasa si nu cu mine."

Problema este ca alta profesoara organizeaza o excursie de 400 de lei in care sunt obiective interesanta precum Palatul Peles, salina de la Praid... Ideea este ca m-as duce pentru ca merita, dar stiu ca m-as pune rau cu diriga. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Diriga voastră vă fură banii pe faţă.
Faci reclamaţie scrisă la director şi dacă în 30 de zile nu primeşti răspuns de vreun fel, continui şirul reclamaţiilor la ISJ (Inspectoratul Şcolar Judeţean).
Cât priveşte strict asta cu excursia, profesorii pot organiza excursii cu orice elevi dacă au aprobare de la Inspectorat şi de la părinţi. E alegerea ta şi a părinţilor tăi nu a dirigintei în ce excursie mergi.
Eu aş merge la cea cu Palatul Peleş şi aş lupta pentru demascarea dirigintei care fură din banii elevilor.
Succes!

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Mergi in cealalta, e clar ca va vrea la ea pentru banii voshtry

| YOLO3e333 a răspuns:

M-as duce direct la direcoare si as explica ce se intampla, nu te speria ca te pui rau cu ea, va foloseste bani si trebuie sanctionata!

| Lorena a răspuns:

Pai trebuie sa te simti bine.
Tu decizi daca vrei sa te distrezi sau daca nu sa te cicaleasca diriginta sau sa te prosteasca.
Mai bine te duci cu o alta profesoara.
Si daca se supara ii trece.
Baftakisskiss!

| Alina. a răspuns:

Cu tupeu! Mergi in cealalta excursie nu are ce sa-ti faca. Poti baga o scuza cum ca parinti ti-au recomandat sa alegi cealalta excursie :p.Bafta!