| lolodropy a întrebat:

Buna doresc si eu sa stiu un lucru daca m-am dezvirginat. acest lucru poate stopa cresterea in inaltime? worried. tinand cont ca sunt putin mai mik de 15 ani? pentru cem mai bun raspuns dau fundita worried imi fac griji fiindca am 1.65 si normal as dori s ajung l 1.75 mersi mult

Răspuns Câştigător
| KiTTy_8200 a răspuns:

Sistemul endocrin are o glanda numita timus care se mai numeste si glanda copilariei si care te ajuta sa cresti. Aceasta glanda isi opreste activitatea in jurul varstei de 25 de ani, deci nu iti face probleme daca de la o varsta mai mica de 15 ani ai 1, 65 in 10 ani ai multe sanse sa ajungi la 1, 75. Fundita? big grin

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Deja ti ai inceput viata sexuala? cresterea din ce stiu eu nu ti o va afecta, eventual sa te dezvolti in kg

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îţi opreşte creşterea stai liniştită. Dacă vrei să te înalţi fă sport, volei li înot! Baftă!

| Jorj a răspuns:

Kitty tu stiai ca fetele cresc pana la varsta de 18-19 ani?