| St3fan_2335 a întrebat:

Salut am 15 ani si 1.65 mai multi colegi de'ai mei s'au dus la sala dar eu am auzit ca daca faci sala ti se opreste cresterea nu te mai dezvolti in inaltime cum trebuie... Ce ziceti daca m'as duce acum la sala mi s'ar putea opri cresterea sau nu stiu ce ziceti sa ma duc sau nu? Si e normal la 15 ani sa am 1.65 tinand cont ca tata are 1.85 si mama 1.60.Si scuze dar nu stiu la ce categorie sa pun si pun la aceasta ca e mai vizitata

Răspuns Câştigător
| bobbytronic a răspuns:

Este adevarat, dar doar daca faci exercitii care sa iti taseze coloana sau articulatiile; exercitii cum ar fi genuflexiuni cu haltera pe umeri. In general exercitii in care ridici greutati deasupra capului.
Daca vrei sa cresti, ai putea sa faci inot, care iti dezvolta musculatura frumos, te ajuta sa si cresti. De tine depinde. Succes!

3 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Mai asteapta putin. Du-te pe la 16 ani jumate, sa mai cresti putin insa nici acum nu esti mic...
Tu decizi.

| anonimussssssss a răspuns:

Nu e adevarat cu exceptia unor exercitii care iti preseaza coloana sau iti apasa pe umeri.la fiecare sala de forta exista o bara pentru genoflexiuni, incearca sa stai agatat de ea cat mai mult si ai sa vezi ca da rezultate. sper ca te-am ajutat

| inlovewithyou20 a răspuns:

Du-te la inot de si dezvolti te si inalti are mai multe satisfacti