| zambareata a întrebat:

Buna dragii mei big hug sunt fff tristasigh si sunt intr. o stare de depresie am nevoie de sfaturile voastresad>big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Pai ar fi bine sa fii ocupata cu cat mai multe lucruri.
Inceraca sa nu prea stai singura, iesi mai des cu prietenele, sau chiar si cu familia.
Gandeste-te ca sunt multe lucruri bune care te asteapta.
Incearca sa zimbesti, si fa asta chiar acum, in acest moment cind citesti si gindeste-te cite lucruri te asteapta pe viitor.
Gandeste-te si ca nu ar merita sa-ti intuneci sufletul din cauza depresiei. Te inteleg...deseori cad si eu in depresie pentru ca iau lucrurile prea aproape de suflet si nu prea pot sa fiu indiferenta.

Dar tu nu trebuie sa-mi iei exemplul!

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Astenia de primavarahee heeBea un ceai, pe balcon si citeste ceva intresant, sau cheama-ti o amica la o vorba ca intre doua perechi de ochi rimelatihappy

| darrio2007 a răspuns:

Iti dau un sfat.Despre ce?

| Zmeura a răspuns:

Dar ce s-a intamplat draga? Orcum asculta muzica, plimabe, iesi cu prieteni etc

| zanesiprintese a răspuns:

Sfaturi sfaturi, dar ce anume s-a intamplat?

| Didii15 a răspuns:

Ce s-a intamplat?sad

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca esti trista nu inseamna ca esti in depresie! Crede-ma!
Iesi in oras cu prietenii tai, asculta muzica, citeste o carte buna, gateste ceva pentru ai tai, mergi la cinema si vorbeste cu cineva despre ceea ce simti ca sa te descarci.

| Filly_6570 a răspuns:

Daca vrei sa treci peste aceasta depresie trebuie sa vorbesti despre lucrurile care te framanta si atunci vei vedea ca situatia nu e chiar atat de gri. Vorbeste-ne despre problemele tale si poate iti vom putea da niste sfaturi obiective.

| PrivateGod a răspuns:

Daca spuneai si motivul care te-a cufundat in aceasta depresie era mai usor de dat sfaturi.Toata lumea trece prin asemenea stari, crede-ma. Cel mai usor este sa vorbesti cu cineva drag si de incredere despre problemele care te apasa.Eu cand cad in asemenea stari ascult muzica. Poti incerca activitati care sa te faca mai fercita sau simple plimbari.Totul depinde de tine, daca chiar vrei cu adevarat sa scapi de aceasta stare.Baftabig grin