| CristinaCMH a întrebat:

Dupa ce imi pun piercing in buric, trebuie sa dau cu o crema sau ceva ca sa il 'protejez'? Unele persoane spun ca daca nu am probleme cu el sa nu folosesc nimic, altele spun ca ar fi bine sa folosesc "Baneocin" sau nu stiu ce crema.

2 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Te poti da cu bepanthen happy

| TeeaAnd a răspuns:

Depinde : dacă ai probleme cu pielea sau dacă o ai uscata, trebuie sa Îți dai cu o crema pe piele, dar în general trebuie dat doar în primele zile pana se vindeca locul, în plus de ce sa îl "protejezi"? Doar nu cade de acolo