| Taetae58 a întrebat:

Buna,folosesc crema baneocin de aproximativ o luna incontinuu pentru o infectie la piercing, oare este nociv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Unde ți-ai dat piercing, mai exact în ce zonă?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca infectia aia este de 1 luna de zile, scoate piercingul si arunca-l ca ceva nu este in regula si infectia se poate cangrena si atunci faci septicemie.
Nu baneocin este de vina, ci infectia aia care este intretinuta de metalul introdus acolo!

| Sistemulxxl a răspuns:

Cred ca este mult o luna. Daca era sa cedeze infectia atunci ceda pana acum. Schimba crema.

| Skarr a răspuns:

Daca nu a trecut intr o luna ceva nu e in regula.
Am folosit doar baneocin pudra dar nu stiu cat de eficient e.
Nociv nu cred ca e oricum
Dar du te la doctor daca nu iti trece infectia

| Ayaye1234 a răspuns:

Incercati cu baneovin pudra este mai eficient