| MirunaSunrise a întrebat:

e adevarat ca daca vrei sa inveti o limba strina o poti invata mai repede daca pe perioada somnului asculti o caseta in limba pe care vrei sa o inveti? daca da, vreau explicatia pentru ca eu nu inteleg. Funda

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Există această teorie, studiată în special de serviciile secrete. Se crede că acea parte din creier care rămâne activă în timpul somnului poate procesa informaţii din exterior, aceste aptitudini fiind legate de subconştient. Ceva mai detaliat poţi citi aici : http://www.farmamed.ro/......nului.html