| Ciresikaaa a întrebat:

E timpul sa-mi cumpar o masina si m-am gandit la marca BMW, ce lucruri ar trebui sa le stiu despre aceasta marca, sunt bune si nu foarte scumpe? sau sa aleg AUDI? e mai convenabil? big grin Va multumesc!

1 răspuns:
| PaulCCraciun a răspuns:

Second-hand sau brand-new? Daca SH, in cazul BMW-urilor ( in special ) ai foarte mare grija daca e un model ceva mai puternic, motorul sa nu fi fost prea "fortat" la viata lui, ca altfel s-ar putea sa ai mari probleme. Acum depinde si de ce suma dispui, sunt exemplare intretinute care trec de 4000-5000 euro, poate chiar mai mult ( ma refer la seria 3, fiind unul din cele mai raspandite modele).
Daca vrei brand-new, BMW-eurile sunt scumpe, un seria 3 incepe de la 30.000 si urca foarte frumos pana la 56.000 euro, iar un Audi A3 de la 25.000 pana la 36.000 euro. cu o marca germana ( indiferent audi, bmw, opel etc) nu cred ca vei da gres, fiind niste masini fiabile. Daca te orientezi pe second-hand, incearca mai multe, nu pune ochii pe una si gata, testeaza piata.