| byencutza95 a întrebat:

este adevarat ca incepem scoala miercuri, nu marti? happy

Răspuns Câştigător
| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
Da,asa am auzit si eu.In fond e mai bine, s-a marit vacanta si era o prostie sa incepem marti cand e a treia zi de paste.
Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa.

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat, cursurile vor începe miercuri deși inițial ele trebuiau să înceapă marți. Ziua de curs din data de 26.04. 2011 va fi recuperată până la finalul semestrului. Baftă la școală.
Hristos a înviat!
Pa, pa.

| Malphas a răspuns:

Da. happy

| Lavy a răspuns:

Da este adevarat !

| apalipis a răspuns:

Da,este adevarat! S-a spus la stiri si pe multe site-uri. http://www.edu.ro/index.php/pressrel/15131

| Marynna a răspuns:

Da,din fericire scoala incepe miercuri. Ministrul Educatiei a aprobat cererea asta. Uite ce a scris pe site-ul ministerului:
Ministrul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, Daniel Petru Funeriu, a semnat joi, 21 aprilie 2011, un Ordin de ministru prin care vacanța Paști se prelungește cu o zi. În consecință, marți, 26 aprilie 2011, nu vor fi ținute cursuri în învățământul preuniversitar. Elementele care au condus la fundamentarea deciziei inițiate de Secretariatul de stat pentru învățământ preuniversitar sunt legate de concomitența Sărbătorilor Pascale în lumea creștină și de faptul că, în săptămâna de vacanță care a premers Sfintelor Paști, un număr mare de elevi a fost angrenat în olimpiadele şcolare pe discipline. S-a considerat că, în aceste circumstanțe, o zi suplimentară de odihnă este binevenită. Ordinul de ministru a fost semnat după consultarea organizațiilor sindicale din învățământul preuniversitar. Acestea și-au exprimat susținerea față de inițiativa Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.
Recuperarea materiei aferente zilei de marți 26 aprilie se va realiza în mod intensiv, începând cu data de 27 aprilie 2011 și până la finalul semestrului. Directorii de școli vor asigura recuperarea integrală a materiei.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Da este adevarat

| MyEssence a răspuns:

Da e adevarat, incepem miercuri

Răspuns utilizator avertizat
| NobodyHeree a răspuns:

In primul rand Paste Fericit!

Da, este adevarat! happy

| ioanaioana a răspuns:

Dap

| inevitable a răspuns:

Conform site-ului ministerului invatamantului, scoala se va incepe miercuri, inca o zi de vacanta happy

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Dappphappy

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Da,miercuri mergem la scoala, asa a zis Funeriu. Deci ne-a mai dat o zi de vacanta, uraa laughing

| cLeILa a răspuns:

Da,miercuri

| danutza412 a răspuns:

Da e adevarat:*iupiiiii:-xlaughinglaughing)

| Ayaka a răspuns:

Da, miercuri o incepem.

| FunnyLoOVe a răspuns:

Da,este adevarat! Vacanta de Paste s-a mai prelungit cu o zi.

| florinnica83 a răspuns:

Nu, nu e adevarat ca scoalaoincepi miercuri ci marti o incepi. stiu ca nu prea itiplace scoala dar asta e, nu ai ce sa faci. ghinionul tau ca estiinca copil.

| LifeIsFullOfColour a răspuns:

DA este adevarat...yupppyyyy.

| Mada_5043 a răspuns:

Nu este adevarat.din pacate marti o incepem sad

| doareu914 a răspuns:

Da,asa s-a spus de la minister.

| doareu914 a răspuns:

Da,este adevarat, asa a hotarat ministerul

| Paulutzu a răspuns:

Da miercuri incepembig grin:X

| fetitzadulke26 a răspuns:

Da, este adevarat.

| St3phy a răspuns:

Ce bine ar fi daca nu am mai incepe-o sadsadsad

| ancutel a răspuns:

Si eu tot miercuri am inteles ca incepem scoala. deci miercuri mergem la scoalabig grin