| Thesimplecat a întrebat:

Este cineva la scoala Octav Bancila si Iasi? Este posibil sa intru toamna asta si as vrea sa aflu cate ceva. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Daca as fi in locul tau nu as intreba nimic despre scoala fiindca ceea ce spunem noi nu va fi nicicand la fel cu ceea ce tu vei descoperi acolo. Eu as putea sa-ti spun ca toate scolile din lume sunt frumoase atata timp cat eu ma simt bine acolo, am spor in ceea ce voi avea de facut, imi pot face prieteni de calitate repede, gasesc un mediu propice studiului, cercetarii, in asa fel incat sa fiu super fericita in acel loc. Apoi "este posibil" nu-i la fel cu "sunt deja acolo", deci ai rabdare si fa-ti singur o idee care sa te multumeasca. Cel putin pe mine ma multumesc eu insami cel mai bine, ceilalti au doar o parere din care pot invata, o pot lua in seama sau o citesc pur si simplu sa descopar vreo greseala de gramatica! Am citit si pareri aiurea si la fata locului era altceva, deci eu zic sa nu te iei dupa ceea ce noi iti scriem deoarece fiecare vede lucrurile in felul lui, in concordanta cu ceea ce el a trait in acel loc si cine stie cum a fost fiecare? Tu esti unic, vei fi altfel, iar ca tine nu mai este nimeni, oriunde ai cauta. Noi avem lucruri in comun cu tine, dar nu suntem TU! Sper sa ma fi inteles! Numai bine!