| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Buna eu am o pagina de facebook si ea este mare 920 de like-uri nu ca vrea sa o cresc dar am vazut la alte pagini ca fac adminele poze ca acestea :
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/......4774_n.jpg
sau
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/......0415_n.jpg

Sau am mai vazut si ca acestea
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/......9784_n.jpg

cum sa pun chestia cu facebook si numele paginii mele :)
Intrebarea este cu ce program sunt facute pozele si de pe ce site il pot descarca :)
Multumesc dau funde ca am destule :)))

6 răspunsuri:
| Alexandra7201 a răspuns:

Pai cum sunt primele 2 poze poti face si tu asta chiar in Paint. Trebuie doar sa gasesti pozele care vrei sa le pui cu fundal alb. Le asezi acolo pe "foaia" aceea si apui adaugi si text. Sper sa te descurci! happy

| MaDroghezCuFericire explică (pentru Alexandra7201):

Cel mai mult ma intreseaza ultima cum se face happy

| Alexandra7201 a răspuns (pentru MaDroghezCuFericire):

Pai acolo sunt 2 poze suprapuse si anume poza principala cu textul si poza si apoi cea cu numele paginii este suprapusa si facuta mai transparenta. Poti face si tu asta cu PhotoScape. Daca nu reusesti te pot ajuta eu happy.

| MaDroghezCuFericire explică (pentru Alexandra7201):

Cum pot face semnul de facebook si numele paginii mele?

| Alexandra7201 a răspuns (pentru MaDroghezCuFericire):

Pai acela e facut cu ajutorul butonului Print Screen de pe tastatura. Semnul e facut asa: Au scris numele paginii la cautare pe Facebook, au facut poza ecranului cu Print Screen apoi au dus poza in Paint si au decupat decat acea chestie si apoi au suprapus-o si au facut-o putin mai transparenta. Sper ca ai inteles! happy

| Alecsyyya a răspuns (pentru MaDroghezCuFericire):

Semnul de facebook se poate lua de pe internet, cauti pe google "facebook icon", si o sa gasesti diverse imagini.