| ana4745 a întrebat:

Buna! Eu cu o prietena, sa o numim Nina, nu mai suntem prietene cu o fata(o numim Lili) pentru ca nu ne este prietena adevarata, ne vorbește pe la spate. Iar acum nu are cu cine sa stea, și sta iar cu o fata pe care nu o suporta, iar acum ne bârfesc și mai mult, se uita urat la amandoua, etc. Ce putem face in privința asta? Nu vrem doar sa le ignoram și atat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca indiferenta doare cel mai tare. Pe langa adevar. Ignorati-le in continuare caci daca le provocati, le starniti si mai tare si vor vede ca barfele lor va ating si le va face placere sa-si verse si mai mult veninul asupra voastra.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ati putea sa nu va mai pese de ce va comenteaza unii si altii si sa va vedeti de ale voastre, can felul asta nu mai craeti probleme inutile.
Ignorati fetitele alea si voua va va fi mult mai bine.

| sierra1 a răspuns:

Luați-i o inghețată și faceți pace

| dullcat a răspuns:

Buna. De ce nu ati vrea sa le ignorati si atat? Daca incercati sa faceti pe bunul samaritean veti sfarsi probabil in aceeasi pozitie ca acum. Zic asta din experienta. laughing Dar ca nu fiu asa de negativista, poate totusi veti trece peste si deveni prietene bune toate patru, fara alte intampla neplacute.Ramane de vazut. Si mai incolo in viata poti da peste astfel de colegi la munca.

| VoidEternal a răspuns:

Ați putea sa vă maturizați. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯