| alexutza222 a întrebat:

Eu si pr mea cea mai buna suntem indragostite de acelasi baiat care e si prietenul nostru cel mai bun.Noi eram o gasca de 5 insi, unul s-a mutat si altul n-are treaba cu amorezarile noastre si asa am ramas noi 3. De cand a terminat clasa a 8a (anul asta)nu am mai vb deoc, nu m-a salutat pe strada cand era cu noii lui colegi (nici pe pr.mea) Eu i -am zis "salut" o data pe strada cand era cu noii lui colegi si prieteni. Mi-a raspuns si m-a intrebat de ziua mea, petrecere la care era si el invitat dar nu a zis nici ca vine nici ca nu, atunci a zis ca a avut o problema. La sf anului scolar noi i-am zis ca suntem amorzate, iar el a zis ca nu o place pe niciuna (de fata cu mine ca sa nu ma raneasca) dupa a vb cu pr. mea si i-a zis ca o place, dar sa nu-mi zica, ca sa nu sufar. El a intrebat-o dupa ceva vreme daca nu vor sa fie impreuna si ea a zis ca sa fim din nou cum eram inainte (prieteni toti) el a zis ca ori asa iria sa si de atunci relatiile s-au racit de tot. Inainte vorbeam zilnic, iar acum n-am mai vorbit din februarie. Ce sa fac ca sa reinod relatia nostra de prietenie? Dar ca sa fiu cu el? Nu il pot uita!

Răspuns Câştigător
| justmeandlove a răspuns:

Pai e destul de complicat.Si eu am fost pusa intr-o situatie asemanatoare, doar ca tipul respectiv nu era chiar atat de dificil. Oricum Incearca sa il saluti, sa comunicati. Daca vrei sa fii cu el trebuie sa vorbesti cu el, sa glumiti, iar dupa un timp isi va aduce aminte de cat de mult se distra cu tine pe atunci cand erati prieteni.Iti garantez ca functioneaza! BAFTA!