| Ange a întrebat:

faza e ca am mare nevoie de un sfat baiatul de care eram indrag. m'a lasatsad si sincer nici in ziua de azi n'am inteles dc chestia e ca nu il pot uita intre noi era o diferenta de varsta destula de mare eu 16 (virgina) el 21 si nha probabil ca o fi si astasad multi imi spun ca doar a vrut sa profite de mine, si bla bla sincer eu nu cred da nha probabil ca daca ar fi tinut cu adevarat la mine am fi fost impreuna si acum si ce e mai rau e ca nici la tel si msg nu vroia sa imi raspunda singurul lucru pe care mi la spus e " hai sa o lasam balta" (pe mess) in plus sambata asta am fost in disco.si la un moment dat a venit si el cu o tipa. In momentul in care m-a vazut a luat'o in brate, a inceput sa o sarute si multe altele sincer aproape ma bufnise plansu' ma intristat enorm faptul ca l'am vazut cu alta si orice as face nu pot sterge imaginea lui cu aia din minte din ce vedea ca eu ma agit mai rau din ce el imi facea in ciuda la un moment dat prietenele mele mi'au zis sa sa incerc sa fiu mai rece zis si facut si culmea dupa asta incepuse sa ma priveasca ma masura din cap pana-n picioare insa pe ascuns sad si mai ales cand vedea ca erau baieti care vroiau sa danseaze cu mine si eu ii refuzam practic numai vedem pe niciunul decat pe el vazand ca nu ii mai dau nici'o atentie sa calmat numai era asa afectiv cu aia la un moment dat eu am coborat la disco poloneza (eu locuiesc la Paris, el la fel si eram intr'o disco romaneasca acolo ne'am si cunoscut ) cand m-am intors de acolo el plecase insa ce ma mirat e ca parea sa ii para rau acum nu stiu ce sa mai cred practic simt ca o sa o iau rasna nu mil mai pot scoate din cap mai ales felul in care ma privea.crying
Andreea

Răspuns Câştigător
| Extasy a răspuns:

Buna Andreea! Fii indiferenta cu el, rece, nu-i lasa impresia ca suferi dupa el pentru ca il inveti prost! Lasa-l pe el sa te caute, daca chiar vrea sa aiba o relatie cu tine, daca chiar tine la tine te va cauta. Daca nu, inseamna ca a vrut un singur lucru de la tine pe care il stii si tu foarte bine.

Faptul ca te masura din cap pana in picioare etc. demonstreaza ca nu ii esti indiferenta. Oricum nu te lasa amagita de chestiile astea pentru ca de multe ori sunt inselatoare, te induc in eroare, te fac sa fii confuza in privinta sentimentelor lui pentru tine.

Cand ti-a zis sa o lasati balta, probabil ti-a spus-o pentru a fii cu cealalta tipa. Iar tu acum, in calitate de fosta prietena cum ti-am mai spus, nu ii esti indiferenta pentru ca de obicei baietii sunt mai posesivi si atenti la activitatile fosteilaughing (asta daca nu sunt despartiti de mult timp)

Oricum fi optimista si nu iti pierde timpul pentru el daca nu merita, pentru ca timpul e pretios! happy
Bafta!:*

2 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Sincer imi pare rau, sper din tot sufletul sa treci peste. Sa stii ca barbatii se castiga cu insisitenta si se pastreaza cu indiferenta.
Tu trebuie sa vorbesti cu el sau sa ii atragi atentia intr-un fel sau altul trebuie sa lupti pentru el orice ar fi.
Randurile scrise de tine mai sus sunt dovada clara ca tu il iubesti iar el s-a saturat de tine si vrea sa iti dea o lectie daca el si-a facut o prietena fa'ti si tu fa'l gelos sigur va merge si se va simti lovi atunci va incerca sa te recastige.
Atunci cand il vei avea la picioarele tale trebuie sa fi indiferenta fata de el nu foarte indiferenta dar oricum sa ii arati ca nu e chiar asa de important.
Daca nu va mai vrea sa continuati atunci pierderea lui si faptul ca tu esti virgina pentur un baiat calculate cu bun simt si educatie ar fi un mare lucru si chiar nu ar merita acel om sa ii oferi nici macar un sarut daca el face toate astea.
Sa fii iubita de cine trebuie!

| Ange explică:

Bebe, Exstasy mersi mult pentru incurajariile voastre. n'aveti idee cam cat imi sunt de folos in momentele astea...happy