| Nikole_Niko_1980 a întrebat:

Bună fumez de mult timp dar niciodată nu am stiut care dintre gudron, nicotina si monoxid de carbon arată tăria țigărilor. De exemplu cum e la malboro de 7 ( 7/ 0.6/ 7). Dacă imi poti spune cineva care dintre cele trei ( gudron, nicotina si monoxid ) arată tăria lor. Multumesc

3 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Buna!
Nicotina arata taria lor, dar acum mi se pare ca nu mai este scris pe pachete, le-a scos informatiile, inainte scria la fiecare pachet cat are fiecare dintre cele 3 enumerate de tine. Cele mai tari tigari acum sunt Dunhill Negru Sobrannie, Pall Mall, Kent 10 etc. Dunhill are 0.9 spre 10 si restul cam la fel aproape dar ca dunhill negru nu sunt mai bune parerea mea.

| Nikole_Niko_1980 explică (pentru funnnyman32):

Dar de exemplu la malboro de 7 de ce are nicotina 0.6 daca el e de 7. Nu prea ale logica.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Nikole_Niko_1980):

De multe ori nici nu sunt date exacte acestea ce le gasim, si nu numai pe tigari din pacate pe majoritatea produselor ce le cumparam contin ori mai mult ori mai putin etc.