| 1mist3r a întrebat:

Buna+Funda cum as putea sa spal un Inel? l.am gasit acum.sta in dulap de cativa ani si scrie pe el 18K si putin mai sus parca scrie ori "150" sau "15o" :d Miroase destul de naspa. poate ca e de mai demult si e din aur?:X cum as putea sa. l spal?:X mersi FUNDOI

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu stiam ca ori il bagi in apa minerala si il lasi peste noapte, ori il stergi cu putina acetona pe o bucata de vata...ori cu pasta de dinti si o periuta

| Alexăndruţaa a răspuns:

Cu o pasta de dinti si o periuta de dinti. Dar ai grija sa nu freci foarte tare. Succes :*

| djspicedem a răspuns:

Cu o periuta de dinti...si cu pasta de dinti. asa ii vei reda stralucirea si nu va mai mirosi urat.happy sper sa mearga.eu asa fac.