| DiaNa357 a întrebat:

FUNDA.Saptamana trecuta am fost la bunici si acolo am mancat multe chesti si m-am ingrasat un kg.Cand am ajuns acasa dupa o saptamana (azi) am slabit 4 kg dar fara sa vreau adica ieri am mancat friptura si mai multe(in fiecare zi slabesc cate un kg sau jumate), ar trebui sa fiu ingrijorata? Pot patzi ceva?:*

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Incearca sa faci niste analize daca se mai intampla, ca s-ar putea sa ai ceva care sa digere mancarea in locul stomacului tau (un vierme parca nu-s sigur, am invatat la bios si a zis ca de la friptura de porc in sange sau de vita care nu e fiarta bine se poate ajunge la niste paraziti care ajung in intestinele tale si in loc ca stomacul tau sa digere mancarea, paraziti o fac )
Ai grija cu chesti de genul asta, si daca mai mananci asa friptura sa ai grija sa fie fiarta bine si sa nu fie in sange, ai grija big grin, funda?happy

3 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Cum sa slabesti in fiecare zi cate un kg sau jumatate laughing u la ce te uiti cand te cantaresti, la floricele de pe cantar? sau nici nu ai cantar. dne. in vreo 3 zile minim poti slabi 1 kg... nu are sens ce zici u acolo laughing

| DiaNa357 explică:

Bah louise, eu chiar vb serios, daca nu ai ce sfaturi sa-mi dai mai bine taci din gura!

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

Niciodata nu patesti nimic daca slabesti mai mult, dar daca esti foarte slaba poti manca paine mai multa deoarece ingrasa
.