| aliinutza05 a întrebat:

Haideti sa va spun si eu povestea mea si sper ca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.Deci sunt cu un baiat de o luna si unpic iar el e genu acela mai vagabont sa zic asa iar eu stiam si l-am acceptat asa.De la inceputul relatiei a fost tot beat si sa comportat destul de frumos in afara ca ne-am certat de vreo 2 ori si a vorbit destul de urat cu mine, acum nu mai suntem impreuna de vreo 5 zile dar in fiecare zi de cand ne-am despartit cand se imbata ma suna iar alaltaieri am mers afara cu el si tot ma lua in brate si incerca sa ma pupe si nu l-am lasat apoi m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si i-am zis ca nu. Ieri m-a sunat pe la 11 seara beat din nou si am iesit iar afar si l-am lasat sa ma pupe si ma tot tinea in brate si el crede ca ne-am impacat iar eu nu cred ca vreau sa ma impac cu el desi m-am atasat putin de el. Mai este ceva familia mea nul accepta si varumeo face parte din gasca lui si mi-a zis sa am grija si i-a zis si lui, cu unchimeo cu care nu m-am certat in viata mea acum m-am certat din cauza lui ca o auzit de la niste prieteni de-a lui ca prietenu meu este betiv, vagabont, etc si maicamea la inceput nu avea treaba cu el da acum nici ea nu ma mai lasa sa ies cu el toata lumea imi zice ca nu ma merita si sal las dar nu stiu ce sa fac. Si ieri am fost afara si neam int cu cea mai buna pr a mea si el i-a zis prietenei mele ca sa imbatat din cauza mea si ca is femeia vieti lui ii asa dulce uneori si ma gandesc ca il pot schimba iar cu maicasa ma inteleg foarte bine. Chiar nu stiu ce sa fac iar peste vreo 2 zile o sa plec in alt oras la niste neamuri si ma gandesc sa nu ma mai impac cu el ca vb cu cineva de acol iar baiatul ala nu e ca el si poate daca plec si vb cu baiatul ala de acol pina o sa vin inapoi o sa-l uit. spuneti-mi ceva... dati-mi un sfat. Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?:*

Răspuns Câştigător
| ioionutbest a răspuns:

Buna Alina! Cred ca nu se merita sa te certi cu mama ta cu unchiul tau pentru el pentru ca sincer nu se merita nu e un baiat care sa merite dragostea ta.tu pari o fata serioasa cum ai putut sa accepti un vagabont un alcolic pentru ca asta e daca bea asa de des iar din mesajul tau reiese ca ai fi dispusa sa incerci o noua relatie si sa il uiti asta e foarte important deoarece psihic esti pregatita pentru ceva nou si sincer nici tu nu pariasa de sigura pe iubirea pe care o simti pentru el poate ar trebui sa gandesti la rece situatia si sa iei decizia corecta pentru tine si viitorul tau si ai grija ce sfaturi primesti de la prieteni pentru ca nu intotdeauna spun ceea ce e mai bine pentru tine ti-o spun din propria mea experienta! Iti doresc numai bine,si i-a decizia corecta pentru toti :pentru familia ta sa nu ii faci de ras ca vorbesti cu un nimeni, pentru tine ca te face sa suferi, nu cred ca iti place sa miroase a alcool cand te saruta.Incerca sa vorbesti cu un baiat calculat sincer sa ai ce vorbi cu el ce impartasi sa te iubeasca cu adevarat sa nu iti fie rusine cu el. Daca as fi in locul tau as lua cea mai buna decizie sunt sigura ca si tu si oricare fata isi doreste un baiat care sa ii fie mereu alaturi, sa vorbiti vrute si nevrute sa ai cui sa ii impartasesti lucrurile tale asa in situatia in care esti tu cui ii poti spune? unui alcoolic care e mereu cu batura in cap? Nu cred dar e decizia ta. Sper ca te-am ajutata sa faci ceea ce mai bine si corect! Te pup! Ai grija de tine!

3 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

O sa fiu scurt: Lasa-l pe asta, pentru ca nu te merita (mai tarziu o sa-ti faca viata un iad). Stai cu baiatul celalalt happy

| FamOuSs a răspuns:

Sfatul meu este.thinking nu stiu e greustraight face dar iti zic ca nu merita sa stai cu un astfel de baiat, ca daca s-a imbatat o data asa o sa continue toata viata lui.si lucrurile o sa devina si mai rele, gandeste-te daca de la bautura te si loveste? stiu ca iti este greu sa te indepartezi de el.dar stiu ca poti.o sa-l uiti pana la urma.asta`i parerea mea si`n plus sunt foarte multi baieti draguti care stiu sa iubeasca uite eu am un iubit care ma iubeste foarte mult si incerc sa-l fac sa se lase de fumat.dar e imposibil.asa o sa-ti fie si tie...o sa-ti fie imposibil sa-l faci sa se lase de bautura...gandeste`te ca esti tanara si sunt o multime de baieti:* incearca sa fi cu altu nu o sa-ti placa din prima clipa pentru ca o sa te gandesti la fostul da dragostea vine cu timpu:X asa ca lasa`l si mergi inainte nu sti niciodata ce`ti rezerva viitoru.Incercarea moarte nu arewinking

| aliinutza05 explică:

Dragi mei va multumesc foarte mult pentru tot:* chiar am luat in considerare sfaturile voastre si mai mult ca sigur o sa renunt la el >big grin