| aℓℓ3XAnDry a întrebat:

Buna tuturor!
Am o intrebare foarte mare laughingsi am nevoie urgenta de ajutor!
Deci eu am fost cu un baiat 3 ani de zile! Asa si pe la inceputul relatiei m-a inselat cu fosta lui prietena, mi-a zis ca numai simte pentru mine ce a simtit la inceput si chestii din astea, dupa ceva timp aflu ca s-a despartit de mine ca sa stea cu ea, iar dupa catva timp el a realizat ca a gresit, eu am suferit enorm atunci, si mi-a sfasiat inima, cu toate ca il iubeam l-am iertat! S-a jurat ca nu mai face niciodata, ca a fost prost, ca ma iubeste pe mine si din astea! Apoi eu l am iertat ca l am iubit, si dupa ceva timp mi-am zis in minte ca o sa ma razbun! A mers bine 3 ani de zile relatia dupa, si dintr-o data, am intrat pe hi5-ul unui baiat din oras, brusc ma cuprins gelozia pe el, il cunoasteam pe baiat, stiam ca ma place inca dinainte sa fiu cu cel cu care am 3 ani! si am intrat in vorba cu el, si fara sa vreau mi-a picat la inima, dintr-o data! Bine am continuat sa vb pe mess cu el cand dormea pr meu, seara, si dupa nu stiu m-am gandit la ce am zis atunci in ziua aia (o sa ma razbun)dar m am gandit ca totusi sunt 3 ani, prietenul meu ma iubea enorm, iar asta eu fost plata! Baiatul ala era de acord sa avem o relatie, ok ma gandeam cum sa i spun prietenului meu de el, dar intr-o dimineata a vazut un mesaj de la el, a intrat pe hi5-ul meu, si baiatul ala scria "scuze n am putut raspunde ieri la buzz am adormit"eu stateam in pat si eram speriata totusi cand m-a intrebat ce -i cu mesajul ala de la baiatul ala? vaiii mi-a picat fata jostongue nu stiam ce sa i zictongue i am zis ca poate o gresit adresalaughing dar s-a prins pana la urma si i am promis ca nu o sa mai vorbesc, eu deja incepusem sa vb tot mai mult cu baiatul >>acelahappy:: si urmarea a fost socanta! Dupa iarasi m-a prins ca am vorbit si mia gasit o convorbire, si mi-a zis ca cu tiganul ala ma inseli? si mi-a dat o palma sad Si eu i-am intorso, el nu se gandea ce il asteapta, bine stateam cu el in aceeiasi >casa: de la 14 ani stateam cu el! Ok
Dupa ce s-a calmat m-a intrebat tie iti place de baiatul ala asa-i? Si i am zis intre doua raspunsuri ca si da si nu! O zis ca sunt atrasa de el, si din astea ca nu se astepta din partea mea! Vai si seara o urmat ceva inspaimantator, prietenul meu a aflat de mesajele ce i le trimiteam acelui baiat, bine era cu acordul meu si a lui, doar asa puteam sta cu baiatul ala, vai saracul era tare suparatsad (prietenul meu)a inceput sa planga, ca toata lumea isi bate joc de el, si chestii din astea, i-a facut scandal la maicasa ca din cauza ei ma pierde si din >astea:sadtrist
apoi spre noapte ne puseseram sa dormim, ma rascoleam prin tot patul nu stiam cum sa i zic ca vreau sa stau cu acel baiat! Pana la urma i-am expliat tot, si a inteles, saracul, ce trist era,sadsadsadera vreo 4 dimineata >: si baiatul acela se trezea la 5 sa mearga la lucru tongue am plecat de la prietenul meu dimineata la 4 ca sa merg la baiatul ala sa i spun ca sunt libera pentru eltongue
pfffff! Apoi tragedie curata, a aflat maicamia de ce am facut i spunese prietenul meu ce am facut ca am plecat la 4 si vai jalnic! A zis ca il duce pe ala la politie daca nu ma lasa in pace, ca ii pune pe unchii mei pe el, dar noi nu ascultam de ei.Bine in dimineata aia am luat teapalaughingM-am dus la 4 la baiatul ala la poarta, si el plecase deja la 3 jumate am ajuns tarziu! Am strigat la poarta o iesit taicaso, cum nu ma cunoastea si din astea i-am zis ca sunt o colega de muncalaughingtrebuia sa mergem la lucru impreuna, si mi-a dat maxim ca a plecat dejatongue apoi la sunat pe baiatul respectiv taicaso si i-a zis ca il cauta o fata. si i-a zis cum ma cheama, baiatul ala de fericire si bucurie, i-a zis sa ma bage in casa, in camera lui pana vine de la lucru. ok am intrat, i-am inspectat putin camera si m-am asezat in at gandindu-ma la ce am facut crying si ce caut eu in casa aia! nema raspunsuri, voiam sa plec, ceva ma tinea, bine incepusem sa tin putin la baiatul acela! Si mama mea nimeni nu era de acord cu relatia mea si a lui toata lumea ma distrugeau cu intrebarie cum ai putut sa il lasi pe baiatul ala pentru uratul asta, ca e sarac, ca e rrom >: m am saturat si am dus o relatie de 9 luni cu respectivul baiat! Fostul meu prieten in tot acel timp, nu ma uitat, ma iubea la fel de mult tongue incerca sa faca orice ca sa ma impac cu el, atunci intre cei doi a devenit rivalitate! au inceput sa lupte sa ma castige, si fiecare facea cate ceva sa imi castige increderea, la bun inceput baiatul ala cu care am stat 9 luni era mai smecheros, gen mafiot asa, dar dupa a inceput sa isi arate arama pe fata tongue cand ma certam cu el ma barfea la toata lumea ca asa, ca asa, ca el mi-a dat asa, si nici n am facut prostii de genul ala cu eltongue ok, deja incepusem sa regret ceea ce facusem, realizam incet incet totul, ca am gresit, si ascultam melodii ce ma lega de fostul prieten, si el dormea, era vinul langa mine, am baut jumatate de bidon de vin, era trista foc, si m am imbatat de necaz numai puteam, plangeam, si imi era dor de prietenul meutongue voiam sa plec de la asta, dar nu, am ramas, si tot in cearta eram cu asta, stiam ca prietenul meu ma voia inapoi! Dar imi era nu stiu cum, ma temeam ca nu o sa mai aiba incredere vreodata in mine, ca vrea sa se impace doar ca sa mi-a intoarca si el mie! nu stiam, eram confuza, si la un moment dat cand ma certam cu unul, ma duceam la celalalt cand ma certam cu astalalt ma duceam inapoi la ala! eram in chin! ii iubeam pe amandoi in acelasi timp, nu stiam ce se aleg, unul era bun altul era rau, pana la urma am renuntat la ala ca mi-am dat seama cat l-am ranit pe fostul meu prieten, si cat de mult a suferit din cazuza mea! Cu toate astea ma voia din nou a lui! Si faza e ca ne am impacat de 3 luni, cu celalalt nu am mai vb demult este in germania numai simt nimic pentru el, l-am uitat! Dar am probleme mari acum! Aici sa fiti atenti!
M-am impacat de 3 luni cu fostul meu prieten, avem 3 ani si 3 luni! Dar el numai este cum era, numai simt ca ma iubeste la fel de mult! simt ca se stinge tot.si eu vreau sa imi indrept greseala sa i arat cat de mult il iubesc dar nu stiu, nu reusesc, nu am incredere in el cu toate ca eu am gresit mai mult ca el! Si acum intr-o seara ne am desp, suntem certati de 5 zile deja, i-am zis sa imi stearga pozele de pe facebookul lui, nu voia am intrat i am spart parola la mess si am sters pozele mele! hopa, m-am uitat in conversatii si am vazut ca intr-o seara a vb cu una si i-a zis ca o invita nu stiu unde si ca e simpatica in 13 august s-a intamplat! si eram impreuna! am izbucnit in plans! si numai am incredere in el, in seara asta mi-a zis cineva ca e la padure si ca e cu o fatacryingcryingcrying numai pot de nervi si plans, spuneti-mi si mie mai tine la mine sau ce sa fac? ce sfat imi dati? vreau sa fim ca la inceput iarasi, ca am realizat ca el e mai bun si ca pe el il iubesc, dar are prietenii ce ma barfesc si i baga toate prostiile in cap de mine, si el asculta!
Acum intr-o zi l-am pus sa rareasca cu prietenii lui si nu o vrut! prietenii fiind(varul lui, un baiat si prietena la baiatul asta) si na vrut sa o rareasca cu ei, nu i am zis sa numai iasa sa o rareasca, nu o vrutsad i-am zis sa ramana cu ei! Maine este ziua mea, ma tem ca o sa fiu singura cryingcryingca d obicei:in seara asta am aflat ca e cu o fata la padure si cu prietenii lui! Ce credeti? spuneti sincer! Eu inca il iubesc si sunt dispusa sa il iert, recunosc si eu am gresit lasand comentarii la baieti si din astea dar el vorbea cu fete cand se ducea acasa! si eu credeam ca doarmesadca mergea la lucru! eu am 18 ani el 20! astazi am pus o relatie pe facebook cu un baiat sa i vad reactia sa il fac gelos dar nu cred ca am reusit!cryingnu cred ca i pasa! El a intrat alaltaieri pe mess la un unchi de al meu si i-a zis ca ii e dor de mine, si ca plange, ca numai poate de dorul meu! Credeti-ma suntem un model in tot orasul, am mers impreuna peste tot, si aveam planuri mari, atatea amintiri! imi e greu sa accept ca deja se stinge tot! eu din cauza neicrederii in el numaia veam relatii sexuale cu el, credeti ca lo afectat?sadcumva? eu ma gandesc si la asta! Dar daca ma iubea renunta la prieteni si era cu mine, nu cu altatonguenu vb cu altele!

va rog sa ma ajutati, va implor ce ma sfatuiti sa fac! azi noapte i-am lasat mesaj sa vina sa vorbim sa stiu ce sa fac in continuare!
era cu fata aia i am zis sper sa nu va deranjez, se intreaba oare cum de am aflat ca e la padure cu aia, si fata aia nu e frumoasa, dar in plus o si cunosc! nu pot sa ma iau de ea, sau ce sa fac? eu daca pun mana pe ea o desfigurez aia mi mie! ar nu rezolv nimic!
ajutati-ma ce sa fac? sa mai continui ce pot face? implinesc 18 ani, mi-am dorit de atata timp asta, in plus el zicea inainte ca la 18 ani ma cere de sotielaughingcryingcryingcryingnu vreau sa fiu trista de majoratul meu! va rogajutorr!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Offfffffffff...
Zbuciumata viata mai ai, mai Alexandra...
Nu am de gand sa te judec, dar trebuie sa realizezi singura ca ai facut o gramada de greseli.
Ce e de facut acum...
Doar sa stai de vorba cu el.Serios.
Spune-i cat de rau iti pare pentru tot ce s-a petrecut si propune-i s-o luati de la inceput.
El inca te iubeste, ceea ce face acum sunt doar reactii si incapatanari fata de greselile tale.Va trebui sa ii accepti un timp lucrurile astea.
Intreaba-l daca vrea sa fie cu tine si fericit sau cu altele si cautandu-te mereu pe tine.
Incepeti din nou,ca si cum v-ati fi cunoscut ieri,de la zero.
Fara reprosuri,fara minciuni,fara tradari,unul pentru altul.
Fii serioasa si gandeste-te bine ce vrei de la el,pentru ca s-ar putea sa se indeplineasca.
Curaj si maturitate sa ai.
Si, la multi ani!
Ai cea mai frumoasa varsta, ai grija ce faci!

16 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

El inca te iubeste sunt sigura de asta.
Dar e preaa orgolios sa recunoasca.
Sper ca se va rezolva totul crying

| MasterOfDisaster a răspuns:

Discuta cu el.
discutati ca 2 oameni,maturi,fara sa exagerati.
ar trebui sa o lasi si tu mai moale,el se vede ca inca sufera si nu mai are incredere in tine.
tu ai gresit prima,si asta l-a durut foarte tare.
incearca sa ii recastigi increderea,spune-i ca i-ai spart parola,si spune-i ca iti pare rau.
intreaba-l ce e cu fata aia,intreaba-l daca mai vrea sa fiti impreuna,si daca da,sa incepeti sa petreceti timp impreuna,dar trebuie sa stii ca nu va mai putea fi ca inainte.
daca nu vrea, sa o terminati.e mai bine asa, nu are rost sa fi cu un intr-o relatie in care nu exista incredere.
bafta!

| Merry24 a răspuns:

Da lupta ce sa spun...Eu nu inteleg cand noi gresim vai si vai iar cand barbatii gresesc vor sa fie iertati, daca te iubesti va ramane cu tine si iti va mai acorda o sansa.Barbatii dupa ca ce se fac ca iubesc tot ei au pretentii vai ce sa spun.Lasa cai trece stai lin.

| 21Ada a răspuns:

Ai putea scrie o carte. intelegi c asis tu ai gresit mult adica ai stat 9 LUNI cu acel baiat si pe fostul l-ai last aiurea. nu o sa mai fie la fel da incearaca sa ii castigi increderea. cand va intalniti incearaca sa vorbesti din nou despre tot despre voi. e aiurea mai ales c asi el n alea 9 luni a suferit enorm dupa tine daca te iubea asa mult.

| aℓℓ3XAnDry explică:

Eu din cauza asta nici numai dorm noptile, numai exista nimic pentru mine! De ce?

| aℓℓ3XAnDry explică:

Andra aici nu este vorba despre sex, aici e vorba despre doi oameni ce se iubesc, eu am stat 9 luni cu baiatul acela si nu pot spune ca a fost aventura! era aventtura daca era de o zi doua dar asa era aproape un an.

| aℓℓ3XAnDry explică:

Va multumesc de raspunsuri!

| aℓℓ3XAnDry explică:

Am o veste buna pentru toata lumea:X:X:X:Xne am impacat! si daca ati stii ce buchet imens de trandafiri mi-a adus :X:X:X:Xcrying imi vine sa plang de bucurie singura:X:X:X si ma gandeam ca o sa imi petrec singura ziua! totul o sa fie bine ne am decis amandoi sa o luam de la capat:X:Xtongue:X:*pur si simplu parca visez

| andra_5121 a răspuns:

Te **** cu altu si vrei sa accepte baiatu chestia asta?

Răspuns utilizator avertizat
| maddallyna a răspuns:

La multi ani cu intarziere:*:*>:d

| aℓℓ3XAnDry explică (pentru maddallyna):

Oh mersi mult nu-i nicio problema!:X:X:tongue:*

| maddallyna a răspuns:

Dami accept la cererea de prietenie la contul dupa TPU... vreau sa-ti zic ceva in privatbig grin...

| ralucar226 a răspuns:

Felicitari daca v-ati inpacat

| aℓℓ3XAnDry explică (pentru ralucar226):

Multumesc raLu:Xtongue da ne-am impacat.sunt mult mai fericita