| anonim_4396 a întrebat:

Bună, ieri am dat follow și am unfollow la mai multe persoane în scopul de a primi urmaritori, mai exact la conturi ca Justin Bieber, Katy Perry vedete în principal, iar astăzi am vrut să le dau unfollow definitiv și nu am mai putut. Mi-a apărut un mesaj cu "Încearcă din nou mai târziu. Limităm frecvența cu care poți realiza anumite acțiuni pe Instagram..." deja au trecut 12 ore. Credeți ca e definitiv? Ca sa stiu ca as incepe sa-mi fac alt cont cu toate ca ar fi groaznic.

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Faptul ca ai tot dat unfollow și follow înapoi te-a făcut sa te alegi c-un ban(o avertizare sau o "suspendare" nu banul în sine). Acum Instagram nu te va lăsa pentru ceva timp sa dai follow sau unfollow. Așteaptă.

| SdioneL a răspuns:

Buna, sfatul meu e sa nu mai faci actiuni de tip 'spam' daca nu vrei sa iti pierzi contul, daca continui prin alte metode de spam, o sa primesti ban

| Andreeush a răspuns:

Ți sa restricționat contul pentru un timp.