| QCosminQ a întrebat:

Salut.
Pe Instagram am notificarea aia cu Limitam frecventa cu care poti realiza actiuni etc.
Dar nu inteleg de ce, am cont nou si am dat follow la niste oameni si ar fi trebuit sa expire in maxim o ora si au trecut mai bine de 4 zile.
E shadowban? Cum pot rezolva?
Mentionez ca am dat si raportare bug si feedback dar dupa cateva ore de la asta tot nu functioneaza.
Ce pot face?
Ofer funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta sau reinstaleaza aplicatia in cazul in care este un bug.
Nu ai dat doar follow/like la niste oameni, ai facut-o ca disperatul intr-un timp foarte scurt la cat mai multe persoane ceea ce este considerat spam.

| QCosminQ explică (pentru anonim_4396):

In primul rand, pastram un limbaj ok. In al doilea rand, am dat follow doar la 6 persoane. In al treilea rand, am facut ceea ce-ai spus cu reinstalatul de aplicatie. Seara frumoasa sa ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru QCosminQ):

Limbajul a fost "ok" dar sa spunem ca am exagerat. Sunt niste limite de interactiune. Daca notificare a aparut la scurt timp dupa ce ai creat contul este limitarea implicita de conturi noi care dureaza 1 luna(patru saptamani) de la crearea contului.

| QCosminQ explică (pentru anonim_4396):

Ok, am inteles. Multumesc frumos pentru raspuns.