| Bianca_3626 a întrebat:

Ieri m-a prins mama ca fumam si nu ma mai lasa afara o saptamana si dupa ma lasa doar in fata blocului. Eu imi facusem prieteni in alta parte si nu mai pot sa ma duc acolo pentru ca zice ca o sa ma verfice daca sunt in fata blocului. Cum sa-i recastig increderea ca sa ma lase din nou afara fara sa ma verifice?crying

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Spune-i ca acolo sunt pr tai cei mai buni si ca tie dor de ei. spune-i ca fumatu e o curiozitate pe care multi o fac insa tuh doar ai incercat nu esti dependenta.cat timp esti l incercare stai zice ea no contrazicehappy

2 răspunsuri:
| goldheart a răspuns:

Buna! In situatia ta, chiar nu mi-as dori sa fiu vreodata, insa cred ca daca mi s-ar intampla o chestie de acest gen, as incerca s-o conving ca fumatul este doar un viciu, deci nu te va schimba. Ii poti promite ca vei invata ff bine la scoala si vei lua note ff mari, dar sa te lase sa iesi pe-afara. Totusi, as fi bine sa incerci sa nu exagerezi cu tigarile pentru ca nu fac deloc bine sanatatii tale si daca te va lasa afara, chiar si in fata blocului, sa nu te vada ff des fumand. Asta ar durea-o si s-r razgandi sa nu te mai lase pana nu renunti de tot. E doar un sfat, n-o lua in nume de rau! :*:*:* Fundita?

| consiliera a răspuns:

Lasa-te de fumat.Acum cat poti, cat esti tanara.Cred ca esti constienta de consecinte.