| AlleAlllexandra a întrebat:

Ieri m-am certat cu cel mai bun prieten (pe care il iubesc). Tot timpul cand eram suparata pe el ma suna si ma lua cu vorbe dulci. Aseara "a pus capac". M-am suparat foarte tare,si i-am zis ca nu-i mai permit sa se joace cu mine. Vreau niste statusuri in care sa-i demonstrez cat il iubesc, si in acelasi timp ca vreau sa fie iar langa mine (sa fim prieteni). Si ca nu vreau sa-l pierd...Va rog mult. Funda.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu poţi să îi arăţi că îl iubeşti prin nişte statusuri pe messenger/facebook. Vorbeşte cu el, cere-ţi iertare şi demonstrează-i că ţii la el. Fă-l să înţeleagă că erai supărată şi i-ai spus la nervi că nu-i mai permiţi să se joace cu tine.

| AlleAlllexandra explică (pentru FemeiaPisică):

Tu m-ai ajutat cel mai mult. Multumesc.

7 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai nu prea e ok sa iti iubesti cel mai bun prieten! si nici sa devii atat de dependenta de prezenta sau de discutiile cu el!
daca el nu te-a mai cautat, tu de ce sa o faci? nu vrei sa-l pierzi? dar nici nu e al tau din cate observ!
cu gandul la el pierzi timp pretios sin adolescenta ta si pierdut ramane!
iesi cu alti colegi/prieteni, nu te opri la acest om!
exista o gramada de oameni minunati pe lumea asta, trebuie doar sa incerci sa-i gasesti!
hai, curaj, viata merge mai departe happy

| AlleAlllexandra explică (pentru Bluebutterfly80):

Mersi,dar degeaba, nu-l pot uita. tot ce ai spus, nu se aseamana cu ce e intre mine si el, n-ai inteles.

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Mai bine ar fi sa lasi orgoliul deoparte, sa il cauti si sa ii spui ceea ce simti, cu atat mai mult daca spui ca iti e cel mai bun prieten, cu statusuri nu rezolvi problema. Bafta

| AlleAlllexandra explică (pentru Rockafellas):

Stie ca il plac dar spune ca sunt mica (12 ani, el 14) si nu vrea sa fie inca cu mine. Eu sunt genul de fata nebuna, si a zis ca nu vrea sa fie cu mine si dupa aia ce sti ce se intampla.

| Аnnya76 a răspuns:

De ce nu ii spui tu personal acest lucru, fara sa ai nevoie de niste statusuri?