| geanina23 a întrebat:

Imi doresc foarte mult un catel Shih Tzu.Cine are sa imi doneze si mi-e unul maro cu alb...Stiu am multe pretenti insa imi doresc de cativa ani si tot nu ajung sa imi i-au.Va rog!

1 răspuns:
| AnimeFreakMonster a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc sau ceva, dar asta este cel mai corect lucru de spus aici. Un catel nu este un accesoriu si nu-l alegi dupa culori, forme sau alte minuni, un catel il alegi tu nu pentru ca vrei sa ai un accesoriu nou, il alegi pentru ca vrei sa ai un prieten pe viata. Pentru ca vrei sa-i faci viata unui caine mai frumoasa cum si el ti-ar face-o tie. Eu te sfatuiesc, chiar daca nu vei gasi caini roz si cu paiete pe acolo, sa adopti unul. Nu conteaza ce rasa e, toti au o inima la fel de mare si te vor iubi la fel de mult. Cum se spune si la oameni, aspectul fizic nu ar trebui sa conteze, ci cel interior. Daca adopti unul, nu numai ca-i faci o viata mult mai frumoasa, dar il si salvezi si acel catel te va iubi de 1000 de ori mai mult si nu te va uita niciodata. Este doar parerea mea. Si cred ca este cel mai bun lucru de facut. Acei catei chiar au nevoie de tine.