| Cristina505 a întrebat:

Imi doresc un yorkshire terrier dar am observat ca unii dintre ei,cand sunt mari,isi schimba culoarea blanii devenind gri.Dar am vazut yorkshire care tot negri raman, ceea ce imi doresc si eu.Am aflat ca exista doua rase diferie asemanatoare- Yorkshire terrier si Silky terrier.Seamana perfect dar Silky terrier are blana gri..Deci se poate ca cei gri pe care i-am vazut eu sa fie Silky terrier si ca Yorkshire terrierii sa ramana negri?

1 răspuns:
| Alex_Baciu_1990 a răspuns:

Buna...stii exista 2 rase de caini asemanatoare( australian terrier si yorkshire terrier), la aceste 2 rase difera marimea dominand australian-ul terrier. Incrucisand un australian terrier cu un yorkshire terrier vei obtine pui de silky terrier. Exista doar 1 rasa de yorkshire terrier care este aceasta. Pui au culoarea negru cu maro pana la varsta de 6 luni, apoi li se deschid culoarea de la cap la coada intr-un gri -albastrui.
Funda? :X