| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care e in aceeasi clasa cu mine. Acum o saptamana am vorbit cu el pe chat si mi-a spus ca si el ma place, dar motivul pentru care nu vrea sa aiba o relatie cu mine este pentru ca sunt speciala, sunt altfel decat celelalte fete si nu prea stie cum sa se comporte cu mine si nici nu vrea sa ma raneasca. Ziua urmatoare am fost foarte apropiati, vorbeam cum prindeam cate o clipa libera. Dar apoi, mi-a spus ca s-a suparat pe mine pentru ca am mai spus la cativa oameni de conversatia noastra. Mi-am cerut scuze si a zis ca ma iarta. Problema e ca de atunci nu am mai vorbit deloc. Ne uitam unul la altul in timpul orelor si atat. Mai mult, a inceput sa stea cu fetele pe care nu le suport (si el stie asta). Nu mai inteleg nimic... Voi ce credeti ca ar putea sa gandeasca? Oare inca e suparat? Ce as putea sa fac?!

5 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Intreaba-l daca te place, nu mai astepta.

| loveyouidiot a răspuns (pentru dragos9234):

L-am intrebat si mi-a spus ca da....doar ca nu se comporta ca si cum m-ar placea.

| Dytzu007 a răspuns:

Pai,iti spun din sa zic asa "experienta mea"si pentru ca sunt baiathappy
El din cate am citit eu incearca acum sa te faca putin geloasa, pentru ca tu ai spus altor oameni despre ce ati vorbit, eu am patit la fel cu o fata si la fel am incercat sa fac si eu sa o ignor, sa o fac geloasa.Dar de la un timp am vazut ca nu are rost pentru ca tot eu am de pierdut mai mult...asa ca nu iti face griji pentru ca daca este un baiat sufletist, se va razgandi in privinta ta.Asa cum am facut si eu!
Sper ca te-am ajutat.
Numa' bine!

| Jojjo a răspuns:

Cred ca tu ai dat prea mare importanta si te-ai implicat prea mult in asa zisa "relatia" care urma si de aceea el bazandu-se probabil pe faptul ca tu il placi foarte mult sta comod si nu face nimic pentru a evolua. Deci ce ar trebui sa faci este sa incerci sa il faci gelos si sa pari nepasatoare atunci cand el sta cu fetele pe care tu nu le suporti. big grin

| HELLO44 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la el si sa il intrebi care-i treaba. Nu-l lasa sa se joace cu tine.