| Pιxxιε a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala, de varsta mea.Ne cunoastem, vorbim, stam impreuna, dar doar ca amici. Dar cand e langa mine ma priveste ciudat, in sensul bun al cuvantului, ceva gen:m-as soarbe din priviri.Eu am mai fost cu el dar doar pe mess, si nu am mai vorbit pentru ca mi se parea cam nesimtit.Asta se intamplase inainte sa il cunosc.Eu cand vreau ceva, si imi place ceva fac orice ca sa obtin acel ceva.Asa s-a intamplat si in cazul lui. Aveam prieten, cam de o luna jumate.Si m-am certat cu el pentru ca vroiam sa fiu cu baiatul asta.
Dar dupa s-a intamplat ceva super nasol.Lui i-a placut de o colega, una din cele mai bune prietene ale mele, si m-a rugat sa il ajut sa fie cu ea.Si am incercat, dar ea nu vroia ca cica e golanlaughing, mai proasta de fel.Am auzit ca aveam mai multi admiratori la el in clasa, vreo 4, dintre care unul super dragut. El incerca sa ma faca sa fiu impreuna cu un baiat, de care nu imi placea.Si cand a auzit ca ii place lu' baiatu' ala dragut de mine a reactionat cam ciudat. Ii zicea ca este cu mine, nu prea vroia sa il lase sa se vada cu mine.Am vorbit la telefon cu baiatu' ala timp de o saptamana, dupa care am fost cu el, tot o saptamana.In timpulasta lui tot ii placea de colega mea. Dar totusi, cand ma vedea ma intreba ce fac pe un ton destul de ciudat, un pic provocator asa.laughing Ma lua in brate, se apropia destul de tare de mine, si imi zicea ca sunt draguta, chestii.Intr'o zi am trimis un mass:ce parere ai despre mine. El a raspuns "daca nu as avea prietena m-as combina cu tine". M-am blocat si i-am raspuns "e bine de stiut". Un raspuns prostesc! Si a mai raspuns si la alte massuri cu raspunsuri: -te iubesc dar nu iti spun si -vreau sa ies cu tine la un suc.Nu stiu daca la vrajeala sau nu.In prezent este cu fata de care i-a placut, dar nici macar nu stau impreuna.Si totusi m-a luat in brate si mi-a spus ca sunt draguta, in fata. Ce sa cred? Ce sa fac?
Apropo:Mi-am facut un prieten de nervi de care imi place mult, dar as putea renunta la el. Ajutati-ma! FUNDA!:X

Răspuns Câştigător
| LittleZu a răspuns:

Tu spui ca el iti face complimente si este gelos, dar subtil.In acest caz, din perspectiva mea, este foarte usor.Te place! Insa nu are curaj sa faca un pas in relatia voastra, cand te-a rugat sa il ajuti cu relatia cu colega ta a facut-o probabil doar sa vada reactia ta, daca esti geloasa, daca nu iti pasa, s.a.m.d. Vorbind din punctul de vedere al comportamentului meu, nu fi prostuta si nu fa tu primul pas, plateste-i cu aceeasi moneda si incearca sa il faci sa fie gelos, pana in punctul cand nu mai rezista si o sa iti ceara prietenia.In cazul in care tu nu ai un comportament ca acesta, poti sa incepi si tu sa te dai la el, sau pur si simplu renunta la prietenul tau, si vezi ce urmeaza, daca va face vreun pas sau ceva.

2 răspunsuri:
| ChidoriKing a răspuns:

Valeo fatoo nu te doare mana?

| manuela22 a răspuns:

Uite care e treaba din cate am inteles eu de la tine baiatul este cam fustangiu dupa cumti-a spus si colega ta.din cate ai spus voi deja a-ti avut o discutie pe tema asta mai in gluma sau ai in serios asa ca nu merge dupa parerea mea sa incerci decat sa pari inabordabila si sa vezi cum reactioneaza, nu mai vorbi cu el pe mess nu-l mai lasa sa te ia in brate fa-te ca nici nu exista.de obicei tehnica asta inebuneste orice baiat. daca asta nu merge crede-ma ca e mai bine sa te lasi la mana ta.succes