| Lorena000Lore a întrebat:

Am o colega care îmi e prietena si ei ii place de un băiat de a12 a si ea fiind in a 10 a,nu crede ca are sanse cu el,dar intr-o zi ea l-a oprit pe coridor si i.o zis verde infata ca.l place, dar baiatu acesta stia ca îl place si a avut o reactie de genu,, insfarsit mă place, yey,, Aseară am vorbit cu el si am vb despre colega mea, ceasul fiind vreo 23 i.am zis ca,colega mea îl viseaza si el mi-a raspuns,, fiiecare fata când ma viseaza mă viseaza in cosmaruri, dar sper ca,, x,, sa aibă visuri frumoase cu mine,, Astăzi in timpul orelor s.au întâlnit pe la jumătatea orelor de curs pe coridor si colega mea la întrebat daca îl place si el nu a raspuns dar se tot uita la ea si in ochii ei, si când a plecat o pupat.o pe frunte si o luat.o in brate.
Când am ajuns acasa am vorbit cu el si l am întrebat cum a fost momentul de pe coridor, si el o zis ca o fost frumos etc. Mi.a zis ca, colega mea la întrebat daca o place si ca el s-a simtit minunat când l.a întrebat. Din toate astea s-ar putea ca si el sa o placa pe colega mea sau e doar blocata in friendzone?

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Nu mi se pare ca o place.
Poti sa-ti dai seama de ce gandeste sau simte cineva doar fiind foarte atenta la gesturi. In timp ce femeile au 50 de semnale ale limbajului corpului cand sunt interesate de o persoana, barbatii au doar 10. Asa ca este foarte usor sa-ti dai seama daca un baiat te place.

Cel mai comun este faptul ca se uita la tine intruna, iar daca il suprinzi ca isi ridica sprancenele este un indiciu urias ca este interesat de tine. Alte semnale importante: se uita in ochii tai sau se apropie foarte mult de tine. De asemenea, fii atenta la maini si picioare. Daca sunt indreptate spre tine inseamna ca ii prezinti interes.

Cand te vede prima data, incepe sa se aranjeze (isi netezeste parul sau isi indreapta tricoul)? Proceadeaza in acest mod pentru ca isi doreste sa fie atractiv pentru tine. Si pozitia corpului conteaza. Barbatii care stau cu mainile in sold sau care au picioarele departate incearca sa impresioneze femeia cu care vorbesc.