| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste remedii impotriva transpiratiei mirositoare?

10 răspunsuri:
| cat a răspuns:

In primul rand sa-ti razi/epilezi parul de la subrat. te speli cu apa si sapun si dupa ce te stergi te pudrezi cu bicarbonat de sodiu. Se gaseste la raionul cu zahar vanilat, praf de copt, etc. din supermarket.

| maria9898 a răspuns (pentru cat):

Dar dupa ce te pudrezi cu bicarbonat, mai trebuie sa te dai si cu deodorant? Sau nu?

| cat a răspuns:

Nu. Poti doar sa tamponezi usor cu un servetel ca sa iei surplusul de praf de bicarbonat.

| raluca0306 a răspuns:

Un deodorant bun e o buna solutie.Si spalatul des, din nou.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dupa spalare, tamponeaza locul cu apa in care ai dizolvat bicarbonat de sodiu! dupa uscare foloseste deodorant!

| mariukka a răspuns:

Antiperspirant puternic

Răspuns utilizator avertizat
| malyina a răspuns:

Un deodorant eficient, de preferat unul recomandat de medic. Eu am folosit Odaban si sunt foarte multumita. Il gasesti aici http://www.antitranspiratie.ro/. Multa bafta!

| maria9898 a răspuns:

Ca de exemplu?

| kSnN a răspuns:

Apa si sapunul...