| Marys_6008 a întrebat:

imi puteti da niste statusuri, versuri despre tradarea prietenilor, prietenii false sau ceva de genul, va rog?

Răspuns Câştigător
| BlackPrincessCat a răspuns:

1."falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iarta-ma nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca meriti
2. Daca prietenia noastra ar fi o pralina, nu ar avea data de expirare.
3.Prietenii falsi sa imi dea un Buzz… astazi fac prezenta.
4. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
5.Prieteniile care se sfarsesc inseamna ca nu au existat niciodata!
6.
Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!
7.Prietenii adevarati te ridica daca esti jos, prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …
8.Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei, prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine...
9.Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi, un prieten fals iti da ceva, ii esti dator cu viata.
10.Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? ", prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Sunt cele mai frumoase, dar cel mai frumos e 5!

2 răspunsuri:
| hazza4ever a răspuns:

Presupun ca te-ai certat ce cel mai bun/cea mai buna prietena/prieten. Mai bine nu pune nici un status rautacios, ca sa o/il faci sa se simta prost, ca nu are rost... Mai bine ai incerca sa faci ceva ca sa va impacati nu sa faci ceva care s-ar putea sa va distruga si mai mult prietenia. Faci cum vrei, eu doar ti-am dat un sfat! Gandeste-te! Succes!

| Mih_Miha_1998 a răspuns:

Prieten este acela care de fiecare data cand esti on iti da un" ce faci"...straight face