| Zvetii a întrebat:

Îmi puteti spune cum sa învăț la Romana pentru a lua note mari in teza?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa inveti definitiile principale.

| darrio2007 a răspuns:

Inchide calculatorul pentru cateva zile.

| Kitty a răspuns:

Organizeaza schematic materia (cu liniuta de la capat, numeroteaza, foloseste culori). Comentariile invata-le ca pe o poveste (pentru asta trebuie sa te concentrezi), iar gramatica invat-o practice, cu exemple. Rezolva si subiectele din anii trecuti.

| octa2021 a răspuns:

Sintetizezi,si dupa aceia transcri pe foi pana cand o stii.Este obositor dar merita.

| Brieezer a răspuns:

Incearca sa faci o sinteza a ceea ce inveti, asa va fi mai usor. Nu invata cuvant cu cuvant.

| Petcukiki a răspuns:

Citește mai mult despre subiect.
Sau înregistrează-te când citești lecția, și după o poți asculta și învața (memora) mult mai ușor.