| GeaninaNicoleta a întrebat:

Buna,jOi a teza la romana si mircuri celalta la mate cum sa invat sa iau note mari, dati cate tehnici de invat usor FUNDA

3 răspunsuri:
| gaby2323 a răspuns:

Cel mai bine fa idei principale la romana iar la mate scrie pe o foaie toate formulele care trebuie sa le sti si cateva exercitii cu cazuri particulare rezumand inveti cel mai usor big grin

| ddiadiuta a răspuns:

Pur si simplu citeste de mai multe ori ce ai de invatat sau scrie pe un caiet de acasa lectiile si astfel vei retine.

| GeaninaNicoleta explică (pentru ddiadiuta):

Diadiuta de retin atunci dar mai tarziu nu le mai stiu