| kissbaby a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce materii o sa am in clasa a 8?happy Multumesc anticipat! Funditaa!love struck

Răspuns Câştigător
| laura_7620 a răspuns:

Buna.O sa ai urmat. materii:
romana,franceza,engleza,matematica,fizica,chimie,biologie,geografie,istorie,educatie civica,latina,sport,religie,informatica(sau un alt optional),educatie tehnologica,desen, muzica, dirigintie.

5 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

Materiile care le-ai avut pana acum +lb latina. Funda?

| R_8074 a răspuns:

Romana 4 ore + pregatire
Mate 4 ore + optional mate o ora pe saptamana
Geografie 2 ore
Istorie 2 ore
Fizica 2 ore
Chimie 2 ore
Sport o ora
Muzica o ora la doua saptamani
Desen o ora la doua saptamani
Franceza 2 ore
Engleza 2 ore
Biologie o ora
Religie o ora
Cultura civica o ora
Si cred ca atat, eu asa am avut.

| Aly_9916 a răspuns:

Romana mate bio geo istorie sport fizic chimie franceza engleza religie +latina parca si civica si daca mai e ceva e din cls a 6 in susbig grin

| OanaAndreea16 a răspuns:

Romana, matematica, sport, lativa, civica, tehnologie, desen, muzica, istorie, geografie, engleza, franceza, chimie, fizica + o materie optionala, depinde de fiecare profesor ce alege.

Funda. puppy dog eyes?

| maria22_3825 a răspuns:

Limba romana, matematica.istorie.fizica.chimie.muzica.ed plastica.ed fizica,religie,lb engleza,franceza,geografie,latina,tehnologica, c civica, biologie:big grincam atattongue... funda plzkiss