| kitty10 a întrebat:

In clasa a7a m-am mutat la alta scoala. A fost greu pentru mine.Acum mai am doar un an.Aici nu prea am prietene...mai ales ca unele fete sunt invidioase ca am note mari.Nu-mi place aici, profesorii sunt minunatzi dar eu vreau la fosta mea scoala. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| anda_1885 a răspuns:

Eu m-am mutat la alta scoala intr-a 3-a si a 5-a, dar m/am acomodat destul de repede. si la mine in clasa in care sunt acum nu am decat 2 fete cu care sa te poti intelege, ceilalti sunt tampiti, au facut baute inainte de scl si au venit la scl mirosind a alcool, m-am imprietenit cu altii din alte clase, si stau mult si cu celelalte 2 fete. incerc sa nu ii bag in seama, si ei nu prea ma mai au la suflet pentru ca nu am acceptat prima lor invitatie, si la fel si celelalte doua fete, am plecat impreuna at, si noi am scapap bazma curata si sg cu nota 10 la purtare, nu iti face griji, lumea e invidioasa, dar gasesti pe cineva in scl cu care sa te intelegi.

7 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Incearca sa iti faci prietene prin scoala, sau in clasa.
Nu cred ca nu exista macar 2-3 fete de treaba.
Stai linistita. 1 an.trece extrem de repede.
Succes:*!

| parampam a răspuns:

Gaseste-ti si in clasa asta cateva fete cu care sa te intelegi macar binisor, adica sa ai macar cu cine sa iti petreci pauzele daca nici una nu iti poate fi prietena apropiata.In rest, ocupa-te mai mult de scoala, stii si tu ca modul de a intra la liceu se schimba de la o saptamana la alta si tu trebuie sa fii mereu pregatita.Clasa a 8-a trece foarte repede, apoi te vei duce la liceu si vei fi iar noua in acea clasa, numai ca acolo va fi diferit: toti veti fi noi si nimeni nu prea te cunoaste.

| anda_1885 a răspuns:

Ti-am sp toate astea ca sa intelegi ca nu esti o exceptie. si eu sunt tot cls a opta, dar nu ma mai deranjeaza de mult de ceilalti din cls mea, am prieteni adv in afara scl, si asta trebuie sa faci si u

| deny a răspuns:

Hei ce ciudat si eu sunt acum in clasa a7a si m-am mutat si imi este foarte greu iar cu colegii nu ma pot intelege deloc... vreau inapoi la nebunii mei dee la cealalta scoala...crying(((

| Anna_1499 a răspuns:

Si eu m-am mutat din clasa a 6a si totul a fost foarte ok. la inceput nu am vb cu nimeni eram f retrasa, dupa vreo 2 -3 luni parca ne cunoasteam de o viata. cunoaste'i gaseste puncte comune >big grin

| marius_6525 a răspuns:

Cristina moise big grin sunt marius big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te intorci inapoi