| AdeeLinee a întrebat:

Buna!
Sunt boboaca! Problema este ca nu mai imi place liceul in care invat. Oricat as invata iau note mici si am probleme cu ceilalti elevi, fara sa fac nimic, in special cu cei mari pentru ca sunt vechi in scoala.Am vrut sa ma transfer semestru acesta da mi-a fost teama de noii colegi, de caracterele lor, mai ales ca stiti voi, fiecare persoana e diferita si plus de asta ei au deja grupurile lor, etc si m-am temut sa nu fiu marginalizata pentru ca urasc sa fiu data la o parte si sa "traiesc" singura mai ales ca sunt o fire sociabila si prietenoasa. Dar din clasa a10a chiar as vrea sa ma mut.Nu mai suport situatia de aici. Ce ma sfatuiti sa fac? Ajutor, va rog! In special de la cei care s-au mutat de la o scoala la altahappy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu parintii si spune-le ca nu o duci bine la liceul actual, si asa te transfera la altul mai bun. Daca mai continui in acelasi liceu nu rezolvi nimic.

| Debb a răspuns:

Spune-le parintilor ca ai probleme la tine la scoala simuta-te unliceu inde ai prieteni.

| iulicik a răspuns:

Da m-m mutat des de la scoli la altele uimestii estio fetetza draguta si acesta de acum e un plus uimestei cu ceva amuzant sau strasnic fa glume dar nu pe seama cuiva...tii nu ar trebui sa te evidentiezi ci sa fii amabila prietenoasa cu toti.Nu te gindi la aceea ca ei nu te vor primi ei trebuie sa se acomodeze intii si sa stii ca cuvintele au o semnificatie puternica iar daca tu iti spui in fiecare clipa nu pot asta sise va intimpla! Esti bravo si mergi cu capul sus!

| floryy_5544 a răspuns:

In privita notelor in clasa a noua cam asa e la toate liceele-se dau note mici pentru a te speria, sunt profii mai exigenti.dar asta va trece.si vei vedea ca va fi mult mai usor in anii viitori

| Criss_3721 a răspuns:

nu stiu utate intr-un liceu unde ai prieteni

| y2k_1473 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te muti.Eu unu ma duceam la liceu din placere, adica aveam colegi ok, radeam ne distram la ore...etc

ps: aia din avatar esti tu?big grin

| mony_1530 a răspuns:

Dami id`u tau...plzhappybig grin urgent