| LovelyButterfly93 a întrebat:

In clasa mea vine o colega noua pe nume Bianca.E prietena deja cu 2 fete din clasa.Eu am vb cu ea pe facebook, si pare sa ne intelegem.As vrea sa fim prietene bune, dar mi-e teama ca atunci cand va cunoaste toate fetele nu se va mai uita la mine.Cum pot sa fac ca sa fim prietene bune?

Răspuns Câştigător
| Alle13c a răspuns:

Paii.tine legatura cu ea mai strans happy Iar apoi cand incepeti scoala sa petrece mai mult timp cu ea. Dar sa nu incepi sa nu o mai lasi sa stea si cu alte fete, sa nu o "sufoci" happy Bafta, sper sa-ti fie de ajutor :*

3 răspunsuri:
| alexutza071 a răspuns:

Bunasa stii ca nu trebuie sa faci ceva special.Comportate normal, vorbeste cu ea, si... daca ai spus ca ai vorbit si pe facebook poate o sa deveniti colege de banca.Insa,sfatul meu este sa nu ii acorzi atat de multa atnetie pentru ca atunci iti va gasi punctul slab si s eva comporta urat cu tine.bafta!

| alexandra8787 a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere, nu trebuie sa faci altceva, decat sa vezi daca te intelegi cu ea, sa ii vorbesti frumos, etc.Cred ca ea trebuie sa decida ce fel de prietena vrea langa ea.Deci ea trebuie sa aleaga din toata clasa.Fii linistita, ea va tine cont si de convorbirea voastra de pe facebook! Daca se va intampla sa nu fiti prietene, nu te supara si nu incerca sa o desparti pe ea de cea pe care a ales-o, fiindca atunci nu numai ca nu veti mai fii prietene pe vecie, dar veti fii dusmani. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| Miruna04 a răspuns:

Am trecut printr-o intamplare asemanatoare. Cred ca doar comunicand te poti intelege cu ea, mai ales ca spui ca vorbiti foarte mult. Petreceti cat mai mult timp impreuna, insa ai grija sa nu devii foarte posesiva. Tine minte: nu o poti obliga sa stea numai si numai cu tine. Adica, doar pentru ca vorbeste si cu altcineva, nu inseamna ca nu mai vrea sa stea cu tine. Organizeaza sleep over-uri, petreceri si plimbari(shopping), cam ce fac fetele. Sper sa te fi ajutat raspunsul. P.S.: Spune-i dupa ce stati impreuna mai mult timp ca o consideri o prietena foarte buna. Comunicare!