| Brahadir_Cosmina_2002 a întrebat:

Buna, in curand o sa am 18 ani si as vrea sa plec din casa surorii mele dar nu pot gasi nici un motiv pentru a pleca... poate ma ajutati voi cu un sfat!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Unde vrei să pleci?
Te poți întreține singură?

| FreddieM a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un sfat, draguto. Te tine cu forta in casa ei? Daca nu depinzi de dansa si ai mijloace sa traiesti in mod autonom iti faci pur si simplu bocceluta, saluti frumos si,, viva la liberta".

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca te poti intretine singura, poti sa pleci fara grija.
Daca nu, e mai bine sa mai ramai acolo.
De ce vrei sa pleci, sa fii independenta? Daca faci 18 ani, nu inseamna neaparat ca ai libertatea sa faci orice.