| toteu_1142 a întrebat:

In seara aceasta am aflat ca baiatul de care imi place crede lucruri oribile despre mine.Multi baieti miau zis ca s frumusica, dar asta ma crede uratica.Si dc? pentru ca "prietena" mea cea mai buna care a fost cu el i-a spus cas urata si ma machiez excesiv. El in realitate m-a vazut de vreo 2 ori, dar nu f bine.Ma simt f prost ca crede lucrurile astea despre mine.Si el i-a zis unei alte prietene ca ma considera asa draguta dar, ce i-a zis "prietena " mea la facut sa ma vada altfel.Lol.Nu pot sa cred ca ea mi-a facut asa ceva.Ma simt oribil. Sfaturi va rog sa pot nu stiu sa-l fac sa ma placa, sau sai doedesc ca nu sunt asa cum crede el.[app, sunt o fire mai timida]. Ms anticipat:**

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Niciodata nu vei reusi performanta sa te faci placuta de toata lumea. Iar daca cineva e atat de superficial incat sa judece dupa aspectul fizic, crede-ma ca nu merita nici macar o privire din partea tawinking

| un copil:x a răspuns:

Dar nu te`ai gandit ca prietena ta inca mai tine la el si de aia i`a spus acele lucruri?
Totusi ea a fost cu el si poate te grabesti cand o judeci.

Vorbeste cu ea, pune`o sa-ti explice de ce a vorbit asa despre tine si intreab`o daca mai simte ceva pentru el, iar daca ea inca tine la el cred ca ar fi mai bine sa-l lasi pe acel baiat. Daca nu mai tine, incearca sa vorbesti cu el pe mess, sa-i trimiti poze cu tine, poate isi schimba parereathinking

| bOse a răspuns:

Cheama-l la un suc, o sa vada cu adevarat cat esti de frumoasa.

Mult noroc.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu un prieten de-al vostru comun si, acea persoana sa il cheme undeva sub pretextul ca se intalneste cu el. Apoi, in locul prietenului respectiv, apari tu, ii dai baiatului de inteles ca astepti pe cineva si ca intarzie, iar apoi vorbiti intre patru ochi si discutati deschis. Asa sigur va vedea cine esti cu adevarat. kiss Mult succes! big hug

| alleecsandra a răspuns:

Pai aceea fata nu iti este prietena!
este geloasa ca el a avut o parere buna despre tine dar datorita ei si a schimbat o
am si eu o colega de clasa asemeni ei daca am ceva mai mult ca ea sau aude ca un baiat ma place si ei ii este simpatic sau ceva mai mult, papa la cacacel(scuze de expresie)!
singura solutie este sa te apropii de el prin zambete, priviri in care sa i arati admiratia fata de el.etc
bafta!

| viseaza a răspuns:

Omg acum inteleg nu numai eu sunt in situatia asta e oribil asa-i cand bff tau iti targe teapa te afce sa te simt de *** si-ti fura prietenustraight face ahhsigh stiu cum e in primul rand renunta la asa prieteni. astia nu o sa te ajjute o sa-ti facar rau porfita! de tine sigh in al 2 randinceraca sa te mai vezi cu tipu si fi in largu taubig grin relaxata razii la glumele luibatting eyelashes noroc>big grin

| AdDeEa a răspuns:

In ziua de azi nu poti sa mai ai incredere in nimeni.incearca sa pastrezi o oarecare distanta fata de orice persoana si e mai bine.iti spun din propria experienta.si mie mi s`au intamplat faze mult mai nasoale facute de "prietena mea". Iar in ceea ce`l priveste. daca e usor influentabil poate ca nici nu merita sa ai o relatie cu el ca poate asa va fi si pe viitor. Poti sa ii zici sa va intalniti si sa hotareasca el daca ii place de tine sau nu.nu ai ce pierde daca incerciwinkingBafta! happy