| lalaBella a întrebat:

Intrebarea mea e ce fel de admitere se da la un liceu de arte? Pe langa evaluarea nationala si media de gimnaziu exista vreo proba eliminatorie daca vrei sa dai de ex la grafica? Multumesc.

1 răspuns:
| kuchikisan a răspuns:

Ca sa dai la un liceu de arte nu iti trebuie media de la gimnaziu si evaluarea nationalawinking dai acolo proba la desen! nu exista nicio proba eliminatorie din cate stiu eu probele incep de pe 1 si 10 iunie stiu pentru ca si eu dau la liceul de arta succes