| cristian92 a întrebat:

Am si eu un dubiu. Daca la o facultate este 50% media bac + liceu, si 50% media examen admitere, trebuie sa iei cel putin 5 la examen daca vrei sa intri sau poti sa intri si cu 4 sau 3 la examen, dar media sa fie peste 5 sau peste 6? (mentionez ca nu este proba eliminatorie)

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

Ar trebui sa iei si la examenul de admitere peste 5, eu cel putin asta am observat la majoritatea facultatilor cu 50%bac si 50% admitere.

Bafta multa!

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

La orice facultate la care se da si examen este obligatoriu sa iei minim nota 5 pentru a putea intra.

| Kassandra1408 a răspuns:

Yshay are dreptate, dar ar trebui sa tragi mai tare, chiar daca nu e proba eliminatorie. Poate vei intra la buget s scapi de o grija. Si eu am admiterea in9 zile. Tu la ce dai?

| cristian92 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| DIANA_6158 a răspuns:

Trebuie sa iei peste 5 daca iei mai putin de 5 trebuie sa mai dai inca o data in toamna