| Anamaria6384 a întrebat:

Iubitul meu s-a răcit de mine foarte tare..nu ma mai cauta spune ca nu are timp sa ne vedem. L-am întrebat dacă este cu altcineva și a spus ca nu ..acum 2 săptămâni am fost la mare și ne-am înțeles uimitor de bine și fix când ne apropiasem enorm de mult.m-a lăsat într-un fel sau altul..credeți ca ar fi mai bine sa ma retrag și eu? Sau sa mai încerc o perioada sa vorbesc cu el, sa îl caut etc? Suntem împreuna de 3 ani doar ca timp de 6 luni am fost despărțiți, el ma căutat sa ne împăcăm când totul era minunat, a dispărut.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A dispărut de două ori până acum. Ca să nu îi dai ocazia să mai dispară și a treia oară, e cazul să dispari și tu. Astfel vei rămâne cu niște amintiri minunate, fără regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să-şi fi pierdut interesul şi entuziasmul de la început. Aşa se întâmplă cu relaţiile în care se ia pauză mai mult timp, mai ales că voi aţi fost despărţiţi 6 luni de zile, deci jumătate de an, fiind o perioadă lungă de timp.
Mai e posibil să nu fie sigur pe sentimentele lui şi să oscileze. Poate că vrea să-ţi spună că nu mai are acel interes pentru tine şi relaţia voastră pe care îl avea la început dar nu vrea să te rănească şi poate vrea să-ţi dea de înţeles într-un mod subtil asta, sau poate nici el nu e 100% sigur pe sentimentele lui.