| kiss99 a întrebat:

Buna la mine la bloc este o fata care in ultima vreme a inceput sa se dea rau de tot in figuri eu ieri m-am certat cu ea din diferite modive primul fiind ca am fost trei fete printre care ma aflam eu si ea si alta amica si oana (numele fitoasei) a aratat cu mana spere un om care era in parc si nu putea merge si avea nevoie de un apartat asa ca ni l-a aratat cu degetul, iar eu i-am spus ca nu e frumos sa arati cu degetul plus ca era si bolnav in fine... noi ne-am certat ca cica ea nu a vorbit cu mine si care e treaba mea si atunci i-am spus ( fiind foarte nervoasa ) ca ea nu are bunul simpti si ca parintii ei nu stiu sa o educe (asta fiind adevarul gol golut) si apoi a urmat cearta. dupa ne-am mai plimbat cu rolele prin parc si iar a inceput cearta ca ea mi-a spus mie ca pleca si eu am spus,, asta e cea mai buna idee pe care ai avut-o " apoi ea a zis,, dar ce te bagi tu ca nu vorbi cu tine, hai mai lasa-ma in pace " dupa aia eu am zis,, dar ce tu imi zisasi mie si eu iti raspunsai" ea a zis,, hai mai du-te in colo ca tu cand vorbesti mereu imi zici sa tac din gura ca nu vorbisi cu mine " credeti-ma ca nu eu am scris sunt cuvintele rostite de ea sa nu credeti altceva... atunic mi-a venit sa ii dau o palma dar a avut noroc ca erau fetele langa mine si mau tinut sa nu ma ridic la ea (eu eram pe banca si ea era in picioare) in fine ma rog cearta a mai continuat asa ca vreau sa imi ziceti si mie niste replici sa ii dau( tocmai de aceea vam povestit ce s-a intamplat ca sa gasiti replici pe masura. va rog ajutati-ma puppy dog eyes dar niste replici care sa o faca sa taca din gura aia pe care mai am putin si o sparg laughing astept raspunsurile voastre si dau funda caruia imi da repici mai multe si mai buuune

Răspuns Câştigător
| Annaa_4696 a răspuns:

Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura.

Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni.

Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi.

Un om cu Iq-ul tau ar trebuie sa aiba si o voce mica.

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca.

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.

Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!

Daca te fac prost ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.

Mai iubesti natura, chiar dupa ce ti-a facut?

Ai nevoie de licenta ca sa fii asa de urata?

Orice fata are dreptul sa fii urata, dar tu abuzezi de acest drept.

Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.

Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...

Stiu ca nu esti prostul nimanui... dar cineva o sa te adopte odata si odata.

Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo.

Felicitari pentru noua ta prietena... pacat ca nu o place nimeni!

De obicei e nebun, dar are si clipe de luciditate cand e doar idiot.

Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?

Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor.

Cum de doi oameni asa de frumosi ca voi... au un copil asa de urat?

Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... Dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit.

Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea... Pana nu te-am cunoscut nu credeam in Iad!

Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt... pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi.

Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine.

Inainte sa pleci, poate ai vrea sa iei cutiul din spatele meu... probabil o sa mai ai nevoie de el.

Arati foarte bine pentru varsta ta... zici ca ai fi in viata.

Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune.

Suntem prieteni de mult timp... ce ai zice sa renuntam?

Sunt asa de trist fara tine... parca ai fii aici.

Felicitari pentru bebelus... inca nu ai aflat cine e tatal?

Prietenii tai vroiau sa faca ceva special de ziua ta... asa ca ne-am gandit sa te trimitem la culcare.

Cine are un creier mic, o gura mare si o parere de care nu tine cont nimeni? TU!

De ce intodeauna oamenii prostii au o gura mare?

Sper sa nu faci copii, ar fi pacat sa infestezi lumea cu prostia ta.

Nu imi multumi ca te-am insultat, a fost o placere.

Te ratacesti mereu in ganduri... e un teritoriu necunoscut pentru tine.

Nu ma supar ca vorbesti asa de mult, atata timp cat tu nu te superi ca eu nu te ascult.

Nu vreau sa te fac maimuta. De ce sa imi asum eu meritul pentru ceea ce ti-ai facut singur?

As vrea sa te insult, dar nu cred ca te-ai prinde.

Daca ai fi de 2 ori mai destept ca acum, ai fi un mare idiot.

Sunt impresionat, nu am intalnit niciodata o minte asa de mica, intr-un cap asa de mare.

Acum stim de ce unele animale isi manca copiii.

Scuza-ma, ma confuzi cu cineva caruia ii pasa de ce spui tu.

Acum e un moment potrivit pentru a deveni o persoana disparuta.

Nu esti asa de idiot precum vorbeste lumea, esti mult mai idiot.

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Iti pot spune ca cel mai destept cedeaza primul.
De aici incolo iti urez mult spor cu replicile ce nu fac decat sa incurajeze oponentul*.

| angy_5233 a răspuns:

Problema e ca nu trebuie sa te ridice la un nivel atat de mare ci trebuie sa no bagi in seama sa nu faci contact cu prostu cum ar fi il lasi sa vorbeasca cat vrea ea atunci ea vede ca vb la pereti si tace daca te enerveaza uh o sa simti in momentul acela ce e bine sa faci si ce nu daaca eram in locul tau as plesnio ca eu ma enervez repede sau i-as spune sa ma lase in pace etc asta e sfatul meu pentru tine

| Nu a răspuns:

Replici precum ti-a dat Annaa sunt foarte bune daca vrei sa pari o idioata.
Mai bine urmeaza sfatul lui cristi si nu o baga in seama. Indiferenta doare cel mai tare.