| LanaDelRayFan a întrebat:

La "Săptămâna Altfel" avem de făcut nişte rochii eco(adică din hârtii, ziare etc. ).Îmi mai daţi, vă rog şi alte materiale în afară de cele menţionate? Şi vă mai rog ceva : un site de rochii frumoase ca să văd ce rochie fac. Mulţumesc!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ai destule şi nu ai ce face cu ele, le poţi face din monede de 50 bani. Iar nasturii îi faci din monede de 1 ban( bineînţeles după ce faci găuri la toate). Sau din bancnote.
Şi astfel poţi da şi o valoare produsului finit şi apoi să îl vinzi.

| inconscient a răspuns:

Poti filosi saci de gunoi nefolositi, pahare sau farfurii de unica folosinta, CD-uri...eu am folosit ziare si aiesit suuper, dar mai poti incerca si cu altceva.
http://www.google.ro/......tp?/search

http://www.ecomagazin.ro/info/rochii/

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Din saci de panza. Fashion.

| PandaBear7 a răspuns:

Asa am facut cu profa de chimie in a 7a si a 8a. a iesit frumos. aveam toate tocuri frumoase si sus niste resturi de hartie creponata hahhalaughing))
incearca cu saci de gunoi din aia negri, seamana cu pielea, o sa fii fashion arrr.