| PurplePearl a întrebat:

Buna!
M-am gandit ca e cazul sa ma pun pe slabit deoarece nu imi place deloc cum arat. Am 1.60 si 58 Kg, consider ca este foarte mult, ar trebui sa am cel putin 50 de kg.Am 15 ani
Pe deasupra mai am si celulita. Da, ce frumoasa sunt laughing. As vrea sa va intreb daca stiti ceva 'regimuri' sau ce ar trebui sa mananc ca sa slabesc(stiu, stiu fara prajeli, sucuri acidulate, dulciuri etc etc dar mie imi trebuie ceva mai precis).
Daca voi incepe de maine, pana ce va incepe scoala voi reusi sa slabesc ceva kg?
Va rog sa imi raspundeti, caci nu stiu cum sa slabesc iar mama nu vrea sa ma duca la un nutritionist deoarece ea spune ca sunt bine cum sunt acum
Mi-am cumparat crema anti celulitica de la Avon, e buna de ceva daca ma tin de ea pe parcursul timpului in care vreau sa slabesc?
Dau fundita si voturi.

Răspuns Câştigător
| Rev_4737 a răspuns:

Eu am experimentat multe regimuri laughing si vreau sa iti spunca mai precis nu este mereu mai bun. Daca mama ta gateste bine ( bine insemnand legume, carne, uneori si putina grasime, cat de rar cartofi prajiti, salate si tot felul ) e ok, poti manca cele 3 mese fara grija dar sa nu te indopi. Dulciurile sunt deobiceo o problema, eu o am de exemplu laughing. Dulciuri poti incepe prin a incerca sa nu mananci dulciuri deloc 1 zi 2, poate chiar 3 iar organismul se obisnuieste si nu iti mai cere. Intre mese nu manca decat fructe si apa ( bea multa apa, atunci cand iti este pofta de ceva dar totusi nu vrei sa mananci sau e prea tarziu, bea un pahar de apa, gaseste ceva care sa iti atraga atentia ).

Sport: Trebuie sport, sportul nu numai ca te ajuta sa slabesti, dar iti intareste conditia fizica, iti formeaza corpul, iti intareste muschii, iar daca e un sport care iti place este si o distractie in plus pentru tine. Daca nu vrei sa te apuci de un sport, poti pur si simplu sa faci exercitii de dimineata inainte de masa, sunt foarte bune ( pe mine m-au ajutat enorm ), genoflexiuni si abdomene principale, iar pe langa poti cauta pe net exerciti pentru parti ale corpului care te derajeaza in special. Inotul este un sport distractiv si care te ajuta si sa slabesti si sa scapi de celulita. Pentru celulita mai este bun si masajul cu o crema speciala sau ulei. A daa si poti sa iti fixezi o ora dupa care sa nu mai mananci nimic. exemplu : 17:00- 18:00. Si daca vrei si iti plac uite niste dulciuri care nu prea ingrasa : batoanele cu susan si miere, mierea pe paine, poti sa inlocuiesti zaharul cu ea, salata de fructe dar fara zahar, cerealele fitness (fara fructe uscate sau ciocolata) cu lapte si daca vrei neaparat mai dulce cu niste miere si migdalele de rontait sunt bune.

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa faci doar sport si atata tot. eu totusi nu cred ca esti asa grasa pentru varsta ta. eu am 16 ani, 1.63 si mult mai multe kg decat tine.

| Criss96 a răspuns:

Eu am 15 ani si la inceputul veri aveam 54 de kg la 1.63 m, mama mea a plecat in Italia d 3 saptamana si eu fac toata treaba sh tot ce facea ea sh am slabit in 2 saptamani 10 kg deci daca vrei sa slabesti natural sh sa mananci tot ce vrei trebuie sa treci printr-o perioada mai grea

| ally_1788 a răspuns:

Nu,nu si nu...toate sunt numai prostii.
fa mult sport...bafta